ADOST yine gönülleri fethetti

ADOST yine gönülleri fethetti

ADOST yine gönülleri fethetti

02 Ocak 2020, Perşembe 14:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News


 

ADANA, (DHA) - ADANA'da çeşitli sosyal sorumluluk projelerine öncülük eden Adana Doğa Sporları Topluluğu (ADOST) 2020'nin ilk günlerinde yürekleri ısıttı.
Yaptığı faaliyetlerle kütüphanelere kitap, sokak hayvanlarına mama, doğaya bir can suyu olan ADOST, bu yılbaşında Adana'nın Yüreğir ilçesindeki Başak Mahallesi Çetin Topçu İlkokulu öğrencilerine bot yardımında bulundu. Soğuk ve yağmurlu kış aylarında ayakları üşüyen minikler için başlattıkları yardım kampanyasıyla 73 çift bot yılbaşı hediyesi olarak verildi.
ADOST yönetim kurulundan Timuçin Batmazer, "Bizler yalnızca bir doğa sporları topluluğu olmaktan öte çevresine karşı duyarlı olan, muhtaçlara bir ADOST olabilmek için buradayız. Yaptığımız her faaliyette sosyal bir amaç gütmekteyiz. Örneğin geçtiğimiz Eylül ayında Belemedik'te gerçekleştirdiğimiz kamp faaliyetinde çevre temizliği yaptık. Ayrıca kampa katılan herkesten yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için kırtasiye malzemesi topladık. Aynı şekilde geçtiğimiz Kasım ayında yaptığımız Dumanlı kampına katılan herkesten öğrencilere kütüphane oluşturmak için kitap talep ettik. Keza kan ve kök hücre bağışı ile ilgili Kızılay ile ortak birçok çalışmamız oldu. Kendimizi olması gerektiği gibi, doğa ana nasıl bize yaşam kaynağı oluyorsa, biz de çevremize elimizden geldiğince yardım yapmaya çalışıyoruz. Buradan herkese çağrımızdır; bu mutluluğa ortak olmak istiyorsanız gelin siz de ADOST olun" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER LÖSEV'li çocuklar 2020'ye coşku dolu 'merhaba' dedi