Af çıkıyor mu? Ne zaman çıkacak? MHP'li Karataş'tan af açıklaması

Af konusu uzun zamandır gündemi meşgul ediyor. MHP'nin getirdiği teklifle heyecanlanan yüz binlerce kişi sürekli olarak haberleri yakından takip ederken "Af çıkıyor mu?" sorusuna da yanıt arıyor. Konuyla ilgili en son konuşan isim ise MHP İstanbul Milletvekili Bülent Karataş oldu. Karataş "Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın" dedi

02 Kasım 2018, Cuma 11:39 Son Güncelleme:
A A
Af çıkıyor mu? Ne zaman çıkacak? MHP'li Karataş'tan af açıklaması

İlk olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamasıyla gündeme gelen af teklifi, uzun zamandır kamuoyunun gündeminde... MHP yasada ısrar ederken AK Parti ise temkinli yaklaşıyor. Yüz binlerce kişi af konusundaki gelişmeleri takip ederken "Af ne zaman çıkacak?" sorusunu günbegün aratıyor.

MHP'Lİ BÜLENT KARATAŞ'TAN AF AÇIKLAMASI

MHP İstanbul Milletvekili Bülent Karataş, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada af konusuna değinerek "Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın" dedi. 

Bülent Karataş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dile getirdiği, parti olarak TBMM Başkanlığı'na sundukları şartlı ceza indirimi teklifi ile ilgili görüşlerini şöyle sürdürdü:

"Cezaevindeki FETÖ’cüler, PKK’lılar, caniler, istismarcılar ayıklandıktan sonra kalanların büyük çoğunluğu çocuk, genç. Cezaevindeki hayat, insan onuru ile pek bağdaşmayan bir hayat. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye büyük bir felakete sürüklenebilir, Gezi olaylarından çok daha korkunç ve gaddar olabilir. Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ ve PKK’nın kurbanı haline gelir. Bir talimat ile isyanlar başlatırlarsa ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın. Teröristler iki-üç kişilik yerlerde tutuluyor. Kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor, bu teröristler orada fitne yayıyorlar. Cezaevleri Afrin’de atılan bombalardan daha tehlikeli bir hal alıyor. 'Rahşan affı tekerrür etti' diyorlar, 'Alaattin Çakıcı, Kürşat Yılmaz affı geliyor' diyorlar. Acele ve ezbere konuşmayın lütfen. Bu insanları topluma kazandırmak için inisiyatif üstlenmeyelim mi? Cezaevleri pimi çekilmiş bomba gibidir, partimizin teklifi af teklifi değil, şartlı ceza indirimidir."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Rahşan Ecevit'in Devlet Mezarlığına defnine ilişkin teklif TBMM'ye sunuldu