Afrika ve Avrupa'ya milyonlarca maske bağışladı

Afrika ve Avrupa'ya milyonlarca maske bağışladı

Çinli online ticaret devi Alibaba firmasının vakfı Afrika'ya 5.5 milyon Avrupa'ya ise 2 milyon maske bağışladıklarını duyurdu.

18 Mart 2020, Çarşamba 11:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çinli internet devi Alibaba’nın kurduğu Alibaba Vakfı ve Jack Ma Vakfı, Avrupa’nın COVID-19’a karşı mücadelesine destek olmak amacıyla iki milyon maske ve korona test kitleri türünden bir dizi sağlık malzemesi bağışlamış bulunuyor. Söz konusu bağış malzemesiyle yüklü ilk uçak 17 Mart itibarıyla Belçika’nın Liege Havalimanı’na ulaştı. Uçakta, İtalya’ya gönderilecek olan yarım milyon maskenin yanı sıra diğer ülkelere de gönderilecek tıbbı ürünler bulunuyor.

Test kitleri de dağıtıldı

Belçika, Alibaba’nın yönlendirdiği elektronik dünya ticaret platformunun (eWTP) Avrupa’daki ortağıdır. eWTP bu yardım girişiminde önemli bir rol üstleniyor. Alibaba’nın açıklamasına göre, Liege Havalimanı’nın lojistik merkezi bağışlanan tıbbi malzemenin Avrupa içinde etkin dağılımını mümkün kılıyor.

Öte yandan Jack Ma Vakfı ve Alibaba Vakfı, COVID-19’un önlenmesi ve kontrolüne yardımcı olmak için 54 Afrika ülkesine test kitleri, maskeler ve koruyucu giysiler de dahil olmak üzere tıbbi malzemeler bağışlayacak.

Jack Ma tarafından pazartesi günü kişisel Weibo hesabından 54 Afrika ülkesinden her birine 20 biner test kiti, 100 biner maske ve 1000’er adet sağlık personeli için koruyucu giysi bağışlayacak.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 9 aylık bir bebekte koronavirüs tespit edildi