Afyonkarahisar'daki eski eş cinayetinin detayları ortaya çıkıyor

Afyonkarahisar’da dün pompalı tüfekle işlenen eski eş cinayetinin üzerindeki sır perdesi aralanıyor

27 Mart 2017, Pazartesi 16:19
A A
Afyonkarahisar'daki eski eş cinayetinin detayları ortaya çıkıyor
Kayadibi Mahallesi’nde dün yaşanan olay şöyle gelişti: Yaklaşık 1 yıldır evli olan Ahmet Dere,(31) ile Ebru Gürpınar,(22) 5 aydan bu yana henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü boşanma kararı almıştı. Çift 21 Mart 2017 tarihinde resmi olarak boşanırken, mahkeme, anne Ebru Gürpınar’a haftada 1 gün 10.00-18.00 saatleri arasında velayeti baba Ahmet D.’de olan 6 aylık kız bebeklerini görme izni vermişti.

Anne de dün kızını almak için eski kocasının evine gitmiş, ancak ikili arasında sözlü başlayan tartışma daha sonra kavgaya dönüşünce Ahmet Dere, aldığı pompalı tüfekle eski eşine 5 el ateş ederek öldürmüştü. Olayın ardından, Ahmet Dere, polis tarafından gözaltına alınırken, bugün ise işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay sonrası çiftin aile üyeleri gazetecilere açıklamalarda bulunurken, çiftin 21 Mart 2017 tarihinde sona eren ve boşanmalarına karar verilen Afyonkarahisar Aile Mahkemesi’nde görülen davanın  duruşma tutanaklarına ulaşıldı. Mahkemede şahit olan Mustafa U.’nun verdiği beyanında Ebru Gürpınar’ın ilk mahkemeye birlikte yaşadığı kişi ile geldiğini söylemesi dikkatlerden kaçmadı. Mustafa U.’nun verdiği beyanında, "Ben taraflar bir arada yaşarken, davacının başka birisiyle ilişkisinin olup olmadığını bilmiyorum. Ancak önceki celse duruşmadan sonra davacı bir başka erkeğin arabasına binip gitti. Davalı madde bağımlısıydı, ancak tedavi gördü şu an da kullanmıyor" ifadelerine yer verdiği gözlendi.


KOCASINA 'SANA ETEK GİYDİRİP GEZDİRECEĞİM' DİYORDU İDDİASI


Ahmet Dere’nin annesi Ayfer Dere, olayın ardından yaptığı açıklamada, eski gelinleri Ebru Gürpınar’ın oğlu ile boşanma davaları devam ederken başka bir erkekle aşk hayatı yaşamaya başladığını öne sürdü. Ebru Gürpınar’ın oğluna birlikte yaşadığı erkekle çekilmiş fotoğraflarını ve uygunsuz içerikli yazılar içeren mesajları mesaj olarak gönderdiğini iddia eden anne Ayfer, "Oğlumu sürekli tahrik ediyordu. Sürekli ’Sseni Afyon’da durdurmayacağım. Sana etek giydirip dolaştırtacağım’ diyordu. Söylediklerini değil bir koca, bir insan bile kaldıramazdı. Oğlum çok sabır etti. Defalarca abdest alıp Allah’a yalvardığını bilirim" ifadelerini kullandı.
 

'TORUNUMU ÇİMDİKLEYEREK AĞLATTIM' 


Ayfer Dere., oğlunu eski gelinlerinin tuzağa düşürmeye çalıştığını iddia ederek, "Olayın yaşandığı gece Ebru oğlumu arayarak Sülümenli beldesinde bir yere çağırdı, gece çok geç bir saatti. O gece oğlumu zor tuttum. Ayaklarına kapandım. Baktım olmadı gidecek, ben de torunumu yani oğlumun kızını çimdikleyerek ağlattım. Kızının ağladığını, susmadığını görünce oğlum merdivenlerden geri döndü. Eğer oğlum onların dediği yere gitseydi Ebru oğlumun başına birlikte yaşadığı kişi ile bir bela getirecekti. Oğlumun cep telefonlarına birlikte yaşadığı erkekle fotoğraflar göndermiş" dedi.
 

'KIZINI GÖRMEYE BİRLİKTE YAŞADIĞI ADAMLA GELİYORDU'


Baba Türker Dere de eski gelinleri Ebru Gürpınar’ın daha boşanma gerçekleşmeden başka bir erkekle yaşamaya başladığını iddia ederek, ayrıca Gürpınar’ın çocuğunu görmeye gelirken yaşadığı erkek ile birlikte ve onun aracı ile geldiğini öne sürdü. Türker Dere, "Kızını almaya gelirken onun arabasıyla geliyordu. İleride arabadan inip kızını alıp gidiyordu" dedi.

Basında çıkan bazı haberlerin olayı saptırmasından da dert yakınan baba Türker Dere, "Bazı kanallarda oğlum sanki onun evine gitmiş de onu orada öldürmüş gibi verdiler. Olay benim evimin önünde oldu. O buraya geldi ve gelirken de yine tahriklerine devam ederek geldi" dedi.
 

'OĞLUM ÖLDÜRMEKTE HAKLI DEMİYORUM' 


Baba Türker Dere, açıklamalarında, "Kendisi ile defalarca konuşmayı ve medeni insanlar gibi bu evliliğin bitmesi gerektiğini söyledim. Ama eski gelinim her defasında oğlumu tahrik etmeye devam etti. Ben oğlumun yaptığını tasdik etmiyorum yani ‘öldürmekte haklı’ kesinlikle demiyorum, ama olayın arkasında bu anlattığımız ağır tahrikler var. Bu anlattıklarımızın fazlası yok eksiği var, bu tahrik olaylarının bazılarına yakın çevremizde birebir tanık olmuştur. Bunu da her şekilde kanıtlayabiliriz" ifadelerini kullandı.
 

AHMET DERE'NİN TELEFONU İNCELEMEYE ALINDI


Aile üyelerinin ağır tahrik içeren mesajlarla ilgili iddialarda bulunduğu yazılı metin ve fotoğraflarının Ahmet Dere’nin cep telefonunda olduğu ve telefonun emniyette incelemede olduğu öğrenildi. Telefonun olayın aydınlatılmasında önemli bir rol oynayacağını kaydeden Türker Dere, adalete güvendiklerini söyledi.

Öte yandan, çiftin ulaşılan düğün fotoğraflı ve video görüntüleri ise evlendiklerinde ne kadar mutlu olduklarını gözler önüne serdi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2017'nin kazananlarını açıkladı