Afyonkarahisar'da 15 Temmuz sergisi

Afyonkarahisar'da 15 Temmuz sergisi

15 Temmuz 2019, Pazartesi 17:11
A A
Afyonkarahisar'da 15 Temmuz sergisi

 

Satılmış AKKAŞ/AFYONKARAHİSAR, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan Anıtpark'ta fotoğraf sergisi açıldı.

Afyonkarahisar Belediyesi ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürlüğü işbirliğinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' konulu fotoğraf sergisi açıldı. Anıtpark'ta açılan sergide, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı verilen mücadele fotoğraflarla bir kez daha hatırlanırken, '15 Temmuz'u unutmadık ve unutmayacağız' mesajı verildi. Sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 15 Temmuz'un Türk milletinin unutulmaz bir kahramanlık destanı olduğunu belirterek, "Yüce Allah'tan böyle hain bir girişimin bir daha tekrarlanmamasını ümit ediyorum. Burada sergilenen fotoğrafların iyi anlaşılmasını diliyorum" dedi.

AÇILIŞA KATILIM YOĞUN OLDU

Açılış öncesi Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği tarafından 15 Temmuz anısına düzenlenen bisiklet turunun da startı verildi. Sergi açılışına, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan ve 2. ACM Başkanı Fatih Serdar Köken, Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...