Afyonkarahisar'da 19 Mayıs coşkusu

Afyonkarahisar'da 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs 2019, Pazar 12:10
A A
Afyonkarahisar'da 19 Mayıs coşkusu

 

Satılmış AKKAŞ/AFYONKARAHİSAR, (DHA)- AFYONKARAHİSAR'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı'nın 100'üncü yılı coşkuyla kutlandı.

Afyonkarahisar'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı, Kocatepe Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmayla başladı. Çelenk sunma töreninin ardından öğrenciler kortej eşliğinde kutlamaların yapılacağı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu'na kadar yürüdü. Buradaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programa, Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Program öğrencilerin günün anlam ve önemini anlatan şiir okumalarıyla devam etti.

SİZLER TÜRK MİLLETİNİN GELECEĞİ, YARINLARIMIZIN TEMİNATISINIZ

Programda konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürvekili Nurullah Pervaneli, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 100. yıl dönümünün coşkuyla kutlandığını söyledi. Pervaneli, "Atatürk'ün 19 Mayıs'ta milli duygular içerisinde Samsun'a attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. Türk milletinin vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl dönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. 19 Mayıs milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır. 19 Mayıs gençlik, gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk istiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların, tek ve en büyük güvencesidir. Yeni Türkiye'nin genç evlatları; gelecek ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lideri ülkesi Türkiye'yi daha güçlü hale getireceksiniz. Sizler Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız" dedi.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konuşmaların ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) halk oyunları ekibiyle Afyonkarahisar Belediyesi mehteran takımı gösteri yaptı. Gençlik merkezlerinde eğitim alan sporcular sahne alarak hünerlerini sergiledi. Gençlerle huzurevi sakinleri birlikte floor curling oynadı. Renkli görüntülere sahne olan kutlamalarda, günün anlam ve önemi dolayısıyla şiir, kompozisyon, resimle spor dalında dereceye giren öğrencilere Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İkmal ve Garnizon komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan ve protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sandıklı'da 19 Mayıs kutlaması