Ağabey desteğiyle krizi yendi

Ekim 2007'de DemirDöküm'ü alan Vaillant'ın Türkiye Başkanı Grosser,“ Bu iki ağabeyimiz sayesinde üretimi yavaşlatmadık. Kriz işimize yaradı” dedi

16 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

31.5 MİLYON EURO YATIRDI

Kriz Ekim 2007’de DemirDöküm’ü alan Vaillant’ın işine yaradı. Düşen talep nedeniyle satış derdini bir kenara bırakan şirket, yatırımlarla yapılanmasını tamamladı. Buna rağmen üretimin düşmediğini söyleyen Vaillant Türkiye İcra Başkanı Christoph M. Grosser, ihracatla üretimi yavaşlatmadan krizi atlattıklarını söyledi. Grosser, “750 günde 31.5 milyon euro yatırım yaparak tesislerini modernize ettik” dedi.

YAVAŞLAMA İŞİMİZE YARADI

Bu dönemde iki ağabeylerinden büyük destek gördüklerini belirten Grosser, “Krize rağmen Vaillant’ın kombi satışları İngiltere’de yüzde 30, Almanya’da yüzde 20 arttı. Bu iki ağabeyimiz bizden sürekli mal talep etti. Biz de gönderdik. Böylece krizden etkilenmedik. İç piyasadaki yavaşlama da işimize yaradı. Çünkü hem entegrasyon yatırımları yaparken hem de iç pazarda rekabete girmek zor olacaktı” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.