Ağaç dalına, 100 basamakla çıkılan çardak yaptı

Rize'nin Büyükköy beldesinde yaşayan Mustafa Bostan, ağaç dalına 100 basamakla çıkılan çardak yaptı ve kimsenin girmemesi için de çardağa kapı taktı

17 Ekim 2013, Perşembe 13:01
A A
Ağaç dalına, 100 basamakla çıkılan çardak yaptı

Beldeye bağlı Demirciler Mahallesi’ndeki evinin bahçesinde bal üretimi yapan Mustafa Bostan, arıcılığı babasından öğrendiğini ve devam ettirdiğini söyledi.

Babasının arıcılıkla uğraştığı dönemde kovana çıkmak için zorluk çektiğini ifade eden Bostan, "Babamın, ağacın gövdesinde bulunan kovana rahat ulaşabilmesi için basamak yaptık. Kovanın bulunduğu yere 100 ahşap basamakla çıkılıyor" dedi. Bostan, babasının vefatının ardından işleri kendisinin yürüttüğünü anlatarak,

"Merdivenle çıktığımız bu bölümde oturmak için küçük bir kulübe yapmaya karar verdik. Tam bir kulübe olmadı ama çardak gibi bir şey yaptım. Buraya su ve elektrik de bağladım. Dostlarımı burada ağırlamaya çalışıyorum" diye konuştu.

Çardağa çıkanların yükseklik ve basamaklar nedeniyle biraz zorlandıklarına dikkati çeken Bostan, şunları kaydetti:

"Buraya dertli çıkan adeta dertsiz iniyor. Burada böyle bir yer olduğunu duyanlar görmeye geliyorlar. Ağacın ziyaretçisinin artmasının ardından kapı takmak zorunda kaldık. Çocukların ağaca çıkması tehlikeli olduğu için de bir kaza yaşanmasın diye böyle bir önlem aldım. Misafirlerimiz geldiği zaman kapıyı açıyoruz. Ailece zaman zaman kahvaltımızı burada yapıyoruz. Son derece keyifli zaman geçiriyoruz. Burada masa gibi çeşitli eşyalarımız da var."

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...