Ağaç kıyımı yok, kaldırım düzenlemesi!

Ağaç kıyımı yok, kaldırım düzenlemesi!

Mersin'de Toroslar Belediyesi'nin kaldırımlardaki ağaçları kökünden söküp açık arazine attı. Mahalle sakinleri bu duruma sitem ederken bazı vatandaşlarsa henüz kesilmemiş olan kaldırımdaki ağaçların başında nöbet tutmaya başladı

08 Kasım 2014, Cumartesi 15:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mersin Toroslar'da, Korukent Mahallesi’ndeki kaldırımlardaki ağaçlar belediye ekipleri tarafından kökünden sökülüp başka alanlara taşındı, bazıları da kesildi. Mahalle sakinleri kaldırımlara ekili olan çam, zeytin ve turunç ağaçlarının kökünden sökülerek açık araziye atıldığını iddia ederek belediyeye tepki gösterdi.

Bazı vatandaşlar da henüz kesilmemiş olan kaldırımdaki ağaçların başında nöbet tutmaya başladı. Mahalle sakinlerinden Fatma Ünsever, kendi diktiği ağaçların kesildiğini belirterek "12 yıl önce ektiğim gözüm gibi baktığım ağaçlar kesilmiş"dedi.

AĞAÇ KIYIMI YOK, KALDIRIM DÜZENLEMESİ

Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri ise "Mahalle bir ağaç kıyımı değil kaldırım ve yol yapımı nedeniyle yapılıyor. Ağaçlar kökleri ile birlikte başka bir alanda dikildi. Yaşlı olan ve başka bir yere ektiğimizde tutmayacak olan bir kısım ağacı kesmek zorunda kaldık. Ayrıca istenildiği takdirde vatandaşlara dikmeleri için fidan verebileceğimizi söyledik. 11 yıl önce 106 bin metrekare olan yeşil alanı bugün 1 milyon metrekare alana çıkardık" diye konuştu.

Mustafa İNSAN- İbrahim MAŞE/MERSİN, (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eğitimde yeni dönem! Fabrikaların içinde okullar açılacak