Ağaca zincirlenen köpek ölmek üzereyken kurtarıldı

Bodrum'da ağaca zincirlenmiş köpek, 33 yaşındaki müzik öğretmeni Pınar Kurtoğlu tarafından açlık ölmek üzereyken kurtarıldı

24 Ocak 2017, Salı 18:40
A A
ÖLÜME TERK EDİLMİŞ

ÖLÜME TERK EDİLMİŞ

Bodrum müzik öğretmeni olan Pınar Kurtoğlu, 22 Ocak’ta öğlen saatlerinde Ortakent-Yahşi Mahallesi kırsalında köpeği ile yürüyüşe çıktı.Mahallenin ortasından geçerek, denize dökülen derenin kenarında yürüyüş yaparken köpeği, koku alarak tepki verdi. Bunun üzerine dere yatağına bakan Kurtoğlu, ağaca zincirlenerek ölüme terkedilmiş bitkin halde bir köpek olduğunu görünce şoke oldu. 

VÜCUDUNDA DERİN YARALAR OLUŞMUŞ

VÜCUDUNDA DERİN YARALAR OLUŞMUŞ

Açlıktan ölmek üzere olan ve uzun süre bağlı olduğu yerde hareketsiz şekilde oturup, yatmak zorunda kaldığı için kalçasında yaralar oluşan Macar Vizsla cinsi av köpeğini zincirini çözerek kurtaran Kurtoğlu, Terapi Veteriner Kliniği’ne götürdü. Zavallı hayvan, veteriner hekim Zeynel Yüce ve Mahmut Çelik tarafından tedaviye alındı.

'BÜYÜK TRAVMA YAŞAMIŞ'

'BÜYÜK TRAVMA YAŞAMIŞ'

Veteriner Zeynep Yücel, köpeğin kendilerine getirildiğinde çok kötü bir durumda olduğunu belirterek, "Uzun süre aç kalmış. Derin yaraları var. Açık yara tedavisine başladık. Beslenmesine önem verdik. Büyük bir travma yaşamış. Ancak, çok zeki bir hayvan. En az iki ay misafirimiz olarak burada tedavi görecek. Daha sonra ise kendisini sahiplendireceğiz. Bu tür hayvanlar sahipsiz olmaz. Macar Vizsla cinsi, beş yaşında, erkek, iyi bir cins av köpeğine niye böyle bir şey yaptılar anlam veremedik" dedi. 

'BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ'

'BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ'

Köpeği kurtaran Pınar Kurtoğlu ise "Bunu yapan insan olamaz. Bu hayvanı bu hale gelene kadar nasıl olur da kimse göremez ya da gereken müdahaleyi yapmaz? Bu bir insanlık ayıbıdır. İlk bulduğumuzda verdiğimiz mamayı ağlaya ağlaya yedi. Yaşadıklarına rağmen gözlerinin içi hala gülen bir hayvan. Birkaç gün daha bulunmasa belki de ölecekti. Tedavisinin ardından sahiplenen olmazsa belki de ben bakımını üstleneceğim" diye konuştu. 

Köpeğin kurtarıcısı Pınar Kurtoğlu

Köpeğin kurtarıcısı Pınar Kurtoğlu

Sıradaki haber yükleniyor...