Ağaoğlu: O 15 yıllık dostluk tatiliydi

İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün Dubai tatilinin masraflarına ilişkin ikinci bir açıklama daha yapan Ali Ağaoğlu, 'Zekeriya Öz, şirketimizin Uluslararası Satış Koordinatörü Halil İbrahim Demirhan'ın 15 yıllık dostu. Bu nedenle Dubai'de ağırlandı' dedi

07 Ocak 2014, Salı 16:14
A A
Ağaoğlu: O 15 yıllık dostluk tatiliydi

İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün bir şirketin ağırlamasıyla Dubai seyahatine katıldığı yönündeki haberlere ilişkin açıklama yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Zekeriya Öz, şirketimizin Uluslararası Satış Koordinatörü Halil İbrahim Demirhan’ın 15 yıllık dostu. Bu nedenle Dubai’de ağırlandı” dedi.
 17 Aralık’ta başlayan ve yankıları devam eden yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun başındaki isim Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün ailesiyle birlikte Dubai’ye yaptığı seyahatin faturası tartışma yaratmıştı.
 
İDDİAYA 2 AÇIKLAMA


77 bin 500 liralık faturanın bir inşaat şirketince ödendiği iddialarından sonra açıklama yapan Öz, “Masraflarımı ben ödedim” demişti; ancak Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu tatil bedelinin Dubai temsilciliği tarafından karşılandığını doğrulamıştı.

Yurtdışına konut satışı ve iş ortaklılıkları için kurdukları Dubai temsilciğinin 15 yıldır faaliyet gösterdiğini söyleyen iş adamı Ali Ağaoğlu, “Savcı Zekeriya Öz bizim uluslararası Satış Koordinatörümüz Halil İbrahim Demirhan’ın 15 yıllık dostu. Bu nedenle kendisini ağırlamak istemiş. Olay bizim bilgimiz dahilinde oldu” dedi.

Ağaoğlu, bahsi geçen temsilcilik aracılığıyla 800 milyon dolarlık konut satışı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Gülistan Alagöz / Hürriyet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...