Ağdanın acısını azaltmak için 8 ipucu!

Ağda, epilasyon yöntemlerinin en popülerlerinde biri. Ama acısız apda hepimizin hayali. Ağda acısını azaltmak için doğal yöntemler olduğu gibi, ağda öncesi buz da ağdanın acısını azaltmak için denenebilecek yöntemlerden. Genital bölgede acısız ağda nasıl yapılır? ise en çok sorulan sorulardan biri. Acısız ağda sandığınız gibi hayal değil. Acısız ağda yapmanın püf noktaları var. İşte ağda acısını azaltmak için 8 ipucu!

23 Haziran 2020, Salı 13:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Acısız ağda için zaman seçimi

Acısız ağda için zaman seçimi

Bayanların özellikle adet dönemi ve adet dönemi yakınlarında ağda yapmamaya dikkat etmeleri gerekir .Çünkü bu dönem yaklaştıkça cilt fazlasıyla hassaslaşır ve acı çok daha fazla hissedilir. Bu dönemlerde ağda yapmamaya özen gösterin ki acınız ikiye katlanmasın.

Acısız ağda öncesi bakım

Acısız ağda öncesi bakım

Ağda yapacağınız bölgeyi sabunlu su ile iyice yıkayın ve kurulayın. Kuruladığınız bölgeye az miktarda bebek pudrası sürün. Acıyı azaltacaktır. Bölgenin yumuşak olması, ağda işlemlerinin de kolay olmasını sağlar.

 Acısız ağda için ortam seçimi

Acısız ağda için ortam seçimi

Ağda yapacağınız yer çok önemli. Sıcak yerde yapılan ağda daha fazla acı çekmeye sebep olur. Onun için ağda yapacağınız ortam kışın soğuk oda , yazın ise klimalı oda olmalıdır.

 Acısız ağda için ağda çeşitleri

Acısız ağda için ağda çeşitleri

Acı çekmemek için ağdanın türü de önemlidir. Ilık ağda diye anılan şekerli ağdalar deriye daha çok yapıştığından çekme esnasında deriden daha zor ayrılır ve acımasına sebep olur. Ama ılık ağda değil de sir ağda kullanmak acıyı biraz daha azaltır.


Acısız ağda için tüylerin yönüne dikkat

Acısız ağda için tüylerin yönüne dikkat

Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın . Ağdayı sürerken ince sürmeye özen gösterin ki kalın tabaka ağdanın çekilmesini zorlaştırır ve canınız acır .Sürüp çektiğiniz ağdayı arka arkaya aynı yere uygulamayın ki hem cildiniz daha fazla acımasın hem de tahriş olmasın.

Teknik öneriler

Teknik öneriler

  • Tüylerin çok uzun olmadığından emin olun.
  • Ağdayı çekerken cildinizi iyice gerin.
  • Ağdayı hızlı ve tek bir harekette çekin.

Acısız ağda için karanfil yağı

Acısız ağda için karanfil yağı

Karanfil yağı, ağda işlemi yapılacak bölgeye bir kaç dökülür ve masaj yaparak vücuda yedirilir. 10 dakika beklenir ve vücutta uyuşmalar hissedilir. Daha sonra o bölgeye ağda işlemi uygulanır. Karanfil yağının cildi yumuşatma özelliği sayesinde ağda çekimi yaparken ağrı hissedilmez.

 Nefesinize odaklanın

Nefesinize odaklanın

Pek çoğumuz ağdayı çekerken nefesimizi tutarız. Ancak nefes alıp vermek acıyı hafifletir. Ağdayı çekmeden önce derin bir nefes alın, çekerken ise verin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gwyneth Paltrow orgazm kokan mum çıkardı