Ağız çalkalama suyunun 8 farklı kullanım alanı

Günümüzde ağız çalkalama suları oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başladı. Peki, ağız çalkalama suyu sadece ağız temizliğinde mi kullanılıyor? ağız çalkalama suyunun 8 farklı kullanım alanı haberimizde.

31 Temmuz 2020, Cuma 16:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Diş fırçasını bakterilerden arındırır

Diş fırçasını bakterilerden arındırır

Diş fırçaları bakterilerin hızlı şekilde hücum ettiği şeylerden biridir. İlk seçenek diş fırçanızı sıcak suyla temizlemek. İkincisi ve daha kolayı ise Listerine dolu bir bardakta diş fırçanızı bekletmek.


Tırnak mantarını iyileştiriyor

Tırnak mantarını iyileştiriyor

“Top 10 Home Remedies” adlı internet sitesinin aktardığına göre, ağız çalkalama suyu kullanarak tırnak mantarlarınızdan kurtulabilirsiniz. Leğene ağız çalkalama suyu dökün ve ayağınızı burada yarım saat bekletin. Ayağınızın yumuşadığını, tazelendiğini ve çok hoş koktuğunu göreceksiniz.


Koltuk altı kokularını önlüyor

Koltuk altı kokularını önlüyor

Bazen deodorantınız biter ve deodorant kullanmanız gerekir. Eğer ağız çalkalama suyunuz varsa, pamuğa birkaç damla damlatıp koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.


Tuvalet fırçanızı temizler

Tuvalet fırçanızı temizler

Çok ekonomik olmasa da çaresiz haldeyken kullanılabilecek bir başka yöntem. Ağız çalkalama suyu ile tuvaletinizi bakterilerden arındırır. Tuvalet fırçanıza biraz ağız çalkalama suyu dökerek klozette fırçanızı temizleyebilirsiniz.


Çöpteki kötü kokuyu giderir

Çöpteki kötü kokuyu giderir

Çöpünüzdeki kötü koku tuvaletinizi sarabilir. Kağıt havluya ağız çalkalama suyu damlatın ve çöpün içerisine atın. Çöpünüz artık kötü kokmayacak.


Kaşıntıyı geçirir

Kaşıntıyı geçirir

Alerji, sivrisinek ve arı ısırıkları kaşıntıya yol açar. Ağız çalkalama suyu kullanarak kaşıntıyı sonlandırabilirsiniz.

Uzman diş hekimi Carrie Ibbetson, “Koluma ağız çalkalama suyu sürerek sivrisinek ısırıklarından kurtuluyorum” demiştir.


Çamaşır makinesindeki kötü kokuyu önler

Çamaşır makinesindeki kötü kokuyu önler

Çamaşır makineleri bir süre sonra kendiliğinden kötü kokmaya başlar. Ağız gargaraları bakterileri öldürür ve dezenfektan görevi görür. Makinenin deterjan kısmına ağız çalkalama suyu dökün ve durulama modunda çalıştırın. Makineniz kısa süre içinde mis gibi kokacak.


Ekranınızı parlatın

Ekranınızı parlatın

Öncelikle uyaralım. Bilgisayarınızın ekranına ağız çalkalama suyu fışkırtırken biri sizi yakalarsa muhtemelen deli olduğunuzu düşünecektir. Monitör, dizüstü bilgisayar ekranı veya televizyonunuza ağız çalkalama suyu dökdükten sonra şeffaf bir kuru bezle nazikçe ekranı kurulamanız halinde, ekrandaki el izlerinden, tozlardan ve kötü görüntüden kurtulabilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kurban eti nasıl taşınmalı?