Ağlayan bebeğinizi bir türlü sakinleştiremiyorsanız...

Alışverişte, evde, yemek yerken, seyahatte pek çok kez ağlayan bebeğinizin size zorluk çıkardığı olmuştur. İşte ağladığında bebeğinizi sakinleştirmek için yapmanız gerekenler... Bebekler konuşamadıkları için ihtiyaçlarını ağlayarak belirtmeye çalışırlar. Eğer bebeğiniz durmadan ağlıyorsa onu sakinleştirmek için öncelikle neden ağladığını anlamalısınız.

29 Eylül 2018, Cumartesi 12:08
A A
KARNI ACIKMIŞ OLABİLİR

KARNI ACIKMIŞ OLABİLİR

Basit bir karın acıkması onlar için tarifi imkansız bir problemdir. Yemek bulamayacağını düşünen bebekler hemen ağlarlar. Bebeğiniz ağlıyorsa onu emzirerek açlık kontrolünü yapabilirsiniz. 

BEBEKLER YORGUNLUĞUNU AĞLAYARAK BELLİ EDER

BEBEKLER YORGUNLUĞUNU AĞLAYARAK BELLİ EDER

Sabahtan akşama kadar oyun oynamaktan yorgun düşen bebekler ağlamaya başlayacaklardır. Yorgunluktan ağlayan bebeğinizi sakinleştirmenin en güzel yolu onun rahat bir uykuya dalmasını sağlamak olacaktır. 

KİRLENMİŞ BEZİNDEN RAHATSIZ OLABİLİR

KİRLENMİŞ BEZİNDEN RAHATSIZ OLABİLİR

Bebekler için en büyük problemlerden birisi de kirli ve ıslak bezlerle yaşamak zorunda kalmalarıdır. Bebeğiniz bu durumdan rahatsız olduğunda ağlamaya başlayacağı için yapmanız gereken ilk şey bebeğinizin altını kontrol etmek olacaktır. 

SARILMANIZI İSTERLER

SARILMANIZI İSTERLER

Bebekler her zaman ilgiye muhtaçtır ve gün içinde sık sık onlara sarılmanızı isterler. Bebeğiniz ağladığında onu sakinleştirmenin en güzel yollarından birisi ona sevgi dolu sarılmak olacaktır. 

GAZI OLABİLİR

GAZI OLABİLİR

Gaz, bebekler için büyük bir sorundur. Ağlayan bebeğinize masaj yaparak gazını kolayca çıkarmasını sağlamak onu sakinleştirmek için yapabileceğiniz doğru bir hareket olacaktır. 

HAVA ÇOK SICAKSA...

HAVA ÇOK SICAKSA...

Bebekler yetişkinlere göre oldukça hassastırlar ve hava değişimlerinden çabuk etkilenirler. Çok sıcak havalarda vücutlarında pişikler oluşur ve acı çekerler. Bu nedenle ağlamaya başlarlar. Onun için bebeğinize serin bir ortam sağlamanız gerekir.  

ÜŞÜDÜĞÜNDE...

ÜŞÜDÜĞÜNDE...

Sıcaktan etkilendikleri ölçüde soğuktan da etkilenen bebekler, soğuk havadan dolayı ağlıyorsa ortamın ısısı kontrol ederek hemen sakinleştirmelisiniz.  

İYİ HİSSETMİYORSA...

İYİ HİSSETMİYORSA...

Bebekler konuşamadıkları ve duygularını ifade edemedikleri için bazen kendilerini iyi hissetmez ve huzursuz olurlar. Huzursuzluktan dolayı ağlayan bebeğinizi gülümseyerek ve ebeveyn olgunluğunda sakinleştirmeye çalışmalı ve iyi bir uyku uyumasını sağlamalısınız. 

SADECE AĞLAMAK İÇİN AĞLADIĞINDA

SADECE AĞLAMAK İÇİN AĞLADIĞINDA

Bebekler bazen ilgi çekmek için ya da size istediklerini yaptırabilmek için ağlayabilirler. Böyle durumlarda onları sakinleştirmek için mutlu olabilecekleri bir şeyler bulup dikkatini dağıtmaya çalışmanız yapabileceğiniz en doğru hareket olacaktır. 


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.