Ahmet Ağaoğlu: 2 yılda 75 milyon dolar borç erittik, 7 yıla borçsuzuz

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, AA'ya verdiği röportajda kulübün güncel borcunu ve kat edilen aşamayı açıkladı. Ağaoğlu, iki yıl önce 900 milyon lira borçla devraldıkları Trabzonspor'un mevcut borcunun hala 900 milyon TL olduğunu, ancak 75 milyon dolar borç kapattıklarını söyledi.

29 Eylül 2020, Salı 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamaları şöyle:

Nisan 2018'de koltuğa oturduğumuzda borcumuz 900 milyon lira civarındaydı. O günkü kur ile 185 milyon euro ediyor. 30 Haziran 2020 tarihi itibarıyla da borcumuz yine 900 milyon lira civarında. Güncel kur üzerinden 110 milyon euro. 

Borcumuz 2 milyar lirayı geçerdi

Borcumuz 2 milyar lirayı geçerdi

Göreve geldiğimiz günden bugüne ödediğimiz para ise 1 milyar 100 milyon liranın üzerinde. Ortalama günde 1,2 milyon liralık bir ödeme yaptığımız anlamına geliyor. Biz borçları öderken diğer taraftan da ağır faiz yükü ve kur farkından kaynaklanan sorunları da çözerek kulübümüzün bir batağın içerisine girmesini engelledik. Bunları yapmamış olsaydık ve eski anlayış devam etmiş olsaydı borcumuz maalesef 2 milyar liranın üzerine çıkacaktı.

7 yıl sonra borçsuzuz

7 yıl sonra borçsuzuz

Bu şekilde bir ekonomik istikrarla devam ettiğimiz sürece 7 yıl sonra borçsuz bir Trabzonspor olacağını ümit ediyoruz. Bu Trabzonspor camiasının gücüdür, Trabzonspor ailesinin hep birlikte başardığı seferberliğin ürünüdür.

Harcadığımızın 2.5 katını kazandık

Harcadığımızın 2.5 katını kazandık

2,5 yılda 38 futbolcu aldık bu futbolcuların tamamı için yaklaşık 13,2 milyon euro bonservis bedeli ve 3,7 milyon Euro menajerlik ücreti ödedik. Alexander Sörloth, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz, Kucka, Okay Yokuşlu, Bero ve Castillo gibi isimlerin bonservis bedeliyle satışını gerçekleştirdik. Bu transferlerden kulübümüz 44 milyon 300 bin Euro gelir elde ettik. Yani harcadığımızın 2,5 katı bir gelir elde etmişiz. Bu süreçte Süper Lig’de iki sezonda da şampiyonluk yarışı verdi. Bu anlamda ülkedeki en başarılı kulübüz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Arabistan'a burun kıvıran Belhanda Fransa yolunda