Ahmet Ağaoğlu'dan İsmail Köybaşı olayı için açıklama

Trabzonspor'da önceki gün yeni transfer İsmail Köybaşı'ya imza töreni düzenlenmiş ve törene bizzat başkan Ahmet Ağaoğlu katılmıştı. Başkan ile Köybaşı arasındaki 'Yerli oyuncu olmanın avantajını yaşıyorsun' diyalogu hayli gündem oldu. Ağaoğlu, o olaya açıklık getirdi.

25 Temmuz 2021, Pazar 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ahmet Ağaoğlu, İsmail Köybaşı'nın imza töreninde oyuncuya forma satışı üzerinden şaka yapmak istemiş, ancak cümleye farklı yerden girince konu başka yere çekilmişti.

Ağaoğlu, "Şu anda TFF'nin koyduğu yerli oyuncu kuralının avantajını yaşıyorsun. Hangi anlamda? Forma anlamında. Ben yabancılara 5 bin forma satıyorum, sana 1500 satacağım" demişti.

Kamuoyunda Ağaoğlu'nun "TFF'nin koyduğu yerli oyuncu kuralı" detayının gereksiz olduğuna değinilirken federasyona göndermek yapmak istediği ve bu nedenle İsmail Köybaşı'ya ayıp ettiği savunuldu.

Bugün ise Ağaoğlu konuya dair şu açıklamayı yaptı:

Görüntüler kesilerek devamı verilmemiş ve bu şekilde olmayan bir gündem yaratılmaya çalışılmıştır. Tamamen forma konusu üzerinden yapılan konuşmanın devamı kesilerek yerli-yabancı kuralına getirilmiştir ve konunun bununla hiçbir ilgisi yoktur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mame Thiam için Fenerbahçe'nin kapısında kuyruk var