Ahmet Kural'dan rapor hamlesi!

Ahmet Kural'dan rapor hamlesi!

Oyuncu Ahmet Kural'ın avukatları mahkemeye başvurarak şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun darp iddiası sonrası özel hastaneden aldığı raporun araştırılmasını istedi. Avukatlar, idrar ve kan tahlilinin neden yapılmadığının araştırılmasını da talep etti

10 Nisan 2019, Çarşamba 17:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Ahmet Kural'ın Sıla Gençoğlu'nu darbettiği iddialarına ilişkin dava dosyasında yeni bir gelişme yaşandı.

TAM 4 SAYFA...

Kural'ın avukatları Ahmet Kurtluoğlu ve Sibel Aydın, davanın görüldüğü İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ne kovuşturmanın genişletilmesi için 7 maddeden oluşan 4 sayfalık bir dilekçe sundular.

Ceza yargılamasının amacının hakikatin araştırılarak bulunması olduğu vurgulanan dilekçede parça parça da olsa tüm delilerin toplanarak gerekli araştırmaların yapılması gerektiği kaydedildi.

İlk duruşmada müşteki Sıla Gençoğlu ile şoförü Mahmut Kapçak'ın savcılıktaki ifadeleriyle çelişen beyanlarda bulunduğu anımsatılan dilekçede, gerekli araştırmanın yapılmasından sonra nihai kararın açıklanması gerektiği belirtildi.

'İDRAR VE KAN TAHLİLİNİN NEDEN YAPILMADIĞI ARAŞTIRILSIN'

Dilekçede, olayın ardından özel bir hastane tarafından verilen raporun Sıla Gençoğlu'nun beyanı ile uyumlu olup olmadığı, bu beyana göre idrar ve kan tahliline ve ultrason görüntülemesinin yapılıp yapılmadığını neden sorgulanmadığının araştırılması istenildi.

'DARBEDİLEN BÖLGELERİN FOTOĞRAFLARI RAPORDA YER ALMIYOR'

Darbedilen bölgelerin raporda yer almadığına dikkat çekilen dilekçede, İstanbul Çağlayan Adli Tıp Şube Müdürlüğü'ne teskere yazılarak; varsa lezyonların yerleri boyutları yara özelliklerinin tanımlanıp tanımlanmadığı, tanımlanmadı ise sebebinin sorulmasına, yaraların fotoğraflarının çekilip çekilmediği, çekilmedi ise sebebinin sorulmasını istedi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Acun Ilıcalı'dan Survivor açıklamaları