Ahmet Nur Çebi: "61 hacizle mücadele ediyoruz"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Olağan İdari ve Mali Genel Kurul’un Coronavirüs sebebiyle Ağustos ayına ertelenmesine rağmen, camiaya sesleniş konuşması yaparak kulübün içinde olduğu son durumu anlattı.

01 Haziran 2020, Pazartesi 14:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

En büyük sorunun borç olduğunu ifade eden Ahmet Nur Çebi, şu anda 3.3 milyar TL olan borcun mevcut finansman yükü ve gelecek olan faizlerle 2023 yılında 4.1 milyar lirayı bulacağını hatta aşacağını açıkladı. Fikret Orman yönetiminin yapmış olduğu ağır sözleşmelerden ve cezalardan bahseden başkan Çebi, kaynaklar yaratmaya çalıştıklarının altını çizdi.

"Ağır sözleşmeleri değiştirmeye çalışıyoruz"

"Ağır sözleşmeleri değiştirmeye çalışıyoruz"

"Yaklaşık yedi aylık görev süremiz boyunca 380 milyon TL kaynak yarattık. Bu kaynak, bankalara gelen tüm gelirlerimizin dışında yarattığımız bir kaynaktır. Yapılmış olan ağır sözleşmeler gereği tüm gelirlerimiz bankalara ödenmektedir. Gelirlerimiz, bankalar tarafından kredi borçlarımıza sayılmaktadır.

Bilindiği üzere, konsorsiyum bankalarıyla yapılmış olan bir kredi sözleşmemiz var. Bu kredi sözleşmesinin içeriğinin Kulübümüzün şu anki şartlarıyla dönmesine engel teşkil ettiğini hepimiz biliyoruz. Geldiğimiz günden beri bu sözleşmenin çok ağır şartlar içerdiğini, sözleşmenin yeniden yapılanmasının Kulübümüzün dönebilmesi adına çok önemli olduğunu belirtmiştik. Bu konuda bankalarla olan görüşmelerimiz ısrarlı bir şekilde devam etmektedir."

"61 hacizle mücade ediyoruz"

"61 hacizle mücade ediyoruz"

"143 adet dava devraldık. Bunların yirmi dört tanesi maalesef üyelerimizle ilgili açılmış davalardır. Bunların birçoğuyla kucaklaşmak ve barışı tekrar sağlamak adına uzlaşmayı planlıyoruz. Yüz doksan dava devam ederken ayrıca iki yüz yirmi beş icra takibi olduğunu belirtmek istiyorum. Geldiğimiz günden beri altmış bir hacizle mücadele ettiğimizi ifade etmek istiyorum."

"Salgın bizi sarsacak"

"Salgın bizi sarsacak"

"Covid-19 salgınının yarattığı mali sıkıntıları sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık iki buçuk aylık süreçte 166 milyon TL gelirden mahrum kaldık. Sezonun devamını seyircisiz oynamak ve bazı sponsor gelirlerinden yoksun kalma ihtimalini göz önünde bulundurarak kaybımızın yüzde 70´in üstünde olmasını beklemekteyiz. Temennimiz ve mücadelemiz bu rakamları biraz daha aşağı çekmek yönünde olacaktır. Covid-19´un Beşiktaş´a ağır bir yük yükleyeceği bugünden görülmektedir."

"Ses sistemi nedeniyle devamlı ceza ödüyormuşuz"

"Ses sistemi nedeniyle devamlı ceza ödüyormuşuz"

"Vodafone Park´ta UEFA standartlarına aykırı ses ve led düzeni olduğunu ve bu nedenle sürekli UEFA´ya cezalar ödediğimizi şaşırarak öğrendik. Bu durumu öğrendiğimiz andan itibaren UEFA standartlarına ulaşılması adına icra kurulunun yapmış olduğu ihaleler sonuçlandı.
Her çalışanımız bizim için çok kıymetlidir ancak içinde bulunduğumuz mali durum tasarruf yapmamızı gerektiriyor. Personel konusunda yüzde 22 azaltmaya giderek yıllık 10 milyon TL şimdilik tasarruf sağladık."

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sigortalı olduğunu ispat edemedi, polisle tartıştı