Ahmet Nur Çebi: Fikret Orman her zaman 'ben' diyen biri, hakkımı helal etmiyorum

Ahmet Nur Çebi ve Fikret Orman arasında sürtüşme devam ediyor. Beşiktaş başkan adayı Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman'ın son açıklamasının ardından sertlik dozunu bir tık daha arttırarak "hakkımı helal etmiyorum" dedi.

16 Ekim 2019, Çarşamba 15:33 Son Güncelleme:
A A
Ahmet Nur Çebi: Fikret Orman her zaman 'ben' diyen biri, hakkımı helal etmiyorum

Fikret Orman'ın sözleri

Fikret Orman, Ahmet Nur Çebi'nin "Şenol Güneş'i ve beni istemediler" açıklamasına cevap olarak "Ahmet Nur Çebi ağabeyimiz ile 6,5 sene görev yaptık ve önemli işlere imza attık. Bu bir aile işi ve bazen sürtüşmeler olur.

Ahmet Nur Çebi ağabey ve Şenol güneş bir ekip değildi. Benim irademle Beşiktaş'a hocalık yaptı. Beşiktaş'ın yönetim kurulu vardır ve herkes fikrini söyler. Birinin isteyip istememesi önemli değil. Ahmet Nur Çebi ile önemli krizlerde mücadele ettik. Onlar açısından hayırlısı olsun" demişti.

"Hakkımı helal etmiyorum"

Ahmet Nur Çebi ise Fikret Orman'ın bu sözlerine oldukça sert yanıt verdi. Çebi, "Beni çok acıtan bir olay yaşadım, sabaha kadar gözümü kırpamadım. Şenol Güneş ile beraber çalışmamışım, Şenol Güneş ile ekip değilmişim.

Bunu biz demeyi bilmeyen, bana ağabey diyen biri söylüyor. O kadar yıl ikinci başkan olarak çalışmış bir insan olarak bunların söylenmesi yanlıştır. Her zaman 'Ben, ben, ben' diyen bir insandan ne beklenebilir ki? Bu benim canımı çok acıttı.

Kendisine hakkımı helal etmiyorum, Allah yolunu ve bahtını açık etsin. Her zaman ben diyen, biz diyemeyen biriydi. Şaşırmıyorum. Adaylardan Serdal Adalı'nın da konuşmalarını maalesef duyuyorum. Beşiktaşımızı hırslarımızla yakmayacağız. Ben camiaya hiçbir zaman yalan söylemeyeceğim, her zaman şeffaf olacağım." dedi.

"Benimle ilgisi yok"

Ahmet Nur Çebi, taraftarlar tarafından Fikret Orman'a yöneltilen 'paralar nerede' sorusu için, "Paralar nerede sorusunun benim aracılığımla taraftara sordurulduğunu yaymaya çalışıyorlar. Böyle bir şey yok.

Beşiktaş'ta başkanın haberi olmadan kuş uçmaz ama 2. Başkan'ın haberi olmadan kuşlar uçar. Fikret Orman'a teşekkür ediyorum ama artık birilerin devamı olmadan Beşiktaş'a katkıda bulunmak için başkan olmak istiyorum." cümlelerine kullandı.

Fikret Orman'dan 'Hakkımı helal etmiyorum' cümlesine cevap

Fikret Orman, Ahmet Nur Çebi'nin sözlerine yanıt olarak "Beni adaylık polemiklerine sokmayın. Ahmet abi ile bizim aramızda duygusal bir durum var. Onun kırgınlıkları olur. Laflar çarpıtılır, bazıları dolduruşa getirir, bunlar olur. Ben seçimin adayı değilim. Aday olsam, söylediklerine net cevap veririm. Ama şu anda söylediğim şey başka rotalara gider.

Adaylar kendileri aralarında, geçmişle alakalı değil, gelecekle alakalı konuşmalı. Kimse Beşiktaş'ın geçmişine aday değil. Polemiklere girdiğimiz takdirde, o onu dedi gibi birçok konu çıkartırız. Polemiklere girmek istemiyorum. Seçimler bitince, günü gelirse, cevap vereceğim şeyler olursa veririm, ben lafımı esirgemem. Ben aday değilim.

Aday olacak arkadaşlar da önümüzdeki süreçte şunu yapacağız, bunu yapacağız diyecekler. Borcu aşağıya nasıl indirecekler, şampiyon takım oluşturmak için nasıl uğraşacaklar, bunu anlatmaları lazım. Geçmişe aday değiller, geleceğe adaylar. Şu anda polemiklere benim girmemem gerekiyor. Dün de böyle bir konuşma olmasaydı, bugün böyle bir açıklama olmayacaktı. Kırgınlıklar olur. Biz büyük bir camiayız, yarın barışırız, bir şey olmaz" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Beşiktaş başkan adayı Ahmet Nur Çebi: Şenol Güneş'i ve beni istemediler