Ahmet Nur Çebi: Yabancı futbolcu varsa yabancı hakem de olmalı

Beşiktaş Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair açıklamalar yaptı. Ahmet Nur Çebi'nin açıklamalarında en öne çıkan sözler ise yabancı hakem ithal etmekle ilgili olanlardı.

22 Şubat 2021, Pazartesi 13:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Yabancı hakem olmalı"

"Yabancı hakem olmalı"

Günaydın gazetesine özel röportaj veren Ahmet Nur Çebi, Nihat Özdemir'i daha önce hiç arayıp aramadığına dair soruyu cevapladı. Çebi, "Ben Nihat Özdemir'i hiç aramadım, aramam da. Gerçekten sorun varsa hakemleri eleştiririm. Yoksa sırf eleştirmek için yapmam. Yurt dışından yabancı futbolcu nasıl transfer ediyorsak, hakemler de transfer edilmeli. Özellikle derbi maçları için yapılmalı. Bakın genç hakemler hata yapınca anlayışlı oluyorum ama tecrübeliler yapınca kabullenmekte zorlanıyorum" dedi.

"Kadın sporcuların kasları eriyor"

"Kadın sporcuların kasları eriyor"

Kadın sporcuların şu anda aktif futbol oynayamamasına da değinen Çebi şunları söyledi:

Beşiktaş diğer kulüplere oranla kadın futboluna biraz daha önem veriyor. Kadınlarımız hayatın her alanında daha çok olmalı. 8 Mart'ta da kulüp olarak sürprizimiz var. Şimdi pandemiden dolayı evdeler. Antrenman yapamıyorlar, kasları eriyor sporcuların. Aslında büyük bir tehlike bu durum.

"Limit sayesinde kulüpler arasındaki makas kapandı"

"Limit sayesinde kulüpler arasındaki makas kapandı"

Takımım şampiyon olsun diye uğraşıyorum ve olacağına da inanıyorum. İçinde bulunduğumuz şartlara göre sportif başarımız oldukça iyi. Ligdeki Anadolu takımlarını da çok önemsiyorum. TFF'nin lisans yönetmenliği sayesinde büyük takımları kontrol altına aldılar. Dört büyüklere transfer konusunda limit koydukları için Anadolu takımları ile aramızdaki uçurum da kapandı. Bunun sayesinde de liglerde rekabet açısından daha adil bir ortam oluştu. Maçlar da daha kaliteli oldu.

"İki sene boyunca çok gereksiz transferler yapmışız"

"İki sene boyunca çok gereksiz transferler yapmışız"

Çok gereksiz transferler yapıldı popülizm uğruna. Kulüpler bunun ceremesini de şimdi çekiyor. Böyle popülist transferler aşırı borçlanmaya da yol açtı. Beşiktaş'ta iki sene önce öyle gereksiz transferler yapılmış ki, boşuna para ödediğimiz futbolcular var. Şov yapılsın diye transfer edilen isimlere milyon Euro'lar ödeniyor. Popülizm zaten Türk futbolunu bu hale getirdi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fernando Muslera'nın menajeri İstanbul'a davet edildi