Ahmet Nur Çebi, Gedson Fernandes'i neden almadıklarını açıkladı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulüpteki oyuncularla ilgili açıklamalar yaptı. Kenan Karaman, Larin, Pjanic, Ljajic ve Lens konusunda konuşan Çebi, bazı olaylara açıklık getirdi.

29 Eylül 2021, Çarşamba 13:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Kenan Karaman'ı Sergen Hoca yokken aldık"

"Kenan Karaman'ı Sergen Hoca yokken aldık"

Kenan için şunu söyleyebilirim, yerli futbolcu konusunda ısrarcıydı federasyon, ondan daha iyi yerli kim var bilmiyorum? Kenan'da, hocanın tatilde olduğu bir aylık dönemde acele etmemiz gerekiyordu, yerli futbolcu konusunda baskı vardı. Milli futbolcu olduğu için ve gelişim göstereceğine inandığımız için aldık. Hata yaptığımızı düşünmüyorum. Salih'i de hoca istedi.

"Gedson'dan Pjanic için vazgeçtik"

"Gedson'dan Pjanic için vazgeçtik"

Pjanic için verdiğimiz paralar çok yüksek değil. 9 milyon euro yıllık ücret alan Pjanic için 2 milyon 750 bin Euro veriyoruz. Transfer döneminde almak isteyip de alamadığımız tek oyuncu Kaan Ayhan oldu. Devre arasında takımındaki durumuna göre tekrar girişimde bulunacağız. Ayrıca Gedson Fernandes'i de son gün alıyorduk ama Pjanic çıkınca vazgeçtik ve tercihimizi Pjanic'ten yana kullandık.


"Lens arabayı bile istedi"

"Lens arabayı bile istedi"

Lens ve Ljajic ile bu kontratları nasıl yaptınız, hatta Douglas. 3 tane futbolcuyu sizlerin takdirine bırakıyorum. Milyonlarca Euro'luk bu futbolculara neden 100 bin 200 bin Euro teklif geliyor. Karagümrük Lens için bize 300 bin Euro brüt para verdi, neti 150 bin Euro yapıyor. Kulüpteki sponsor aracını bile istedi Lens, artık bu kadarı bana ağır geldi.

"Ljajic Beşiktaş'ta sağlıklı yaşıyor"

"Ljajic Beşiktaş'ta sağlıklı yaşıyor"

Adem'le biz anlaştık, son dakikada kararından vazgeçti. Adem'i alan olmadığını, taliplisi olmadığını düşünüyorum. Muhtemelen anlaşabileceğini düşündü, zayıf ihtimaldi ama olmayınca profesyonel kafa yapısıyla kontratına yaslandı yürüdü. Bu 3 futbolcu da 'Beşiktaş'ta sağlıklı yaşıyorlar'.
Bu futbolcularla o kontratları imzalarken düşünecektiniz. Ljajic için daha geçen hafta 2 milyon Euro son taksiti ödedik. Bunu alanlar kulübüyle 6.5 milyon Euro kontrat yapmışlar, üstüne ödemeyi de ertelemişler. Bütün ödemelerini biz yaptık, tam 6.5 milyon Euro.

"Larin kalmak istiyor, kalmak istemeyenle görüşmem"

"Larin kalmak istiyor, kalmak istemeyenle görüşmem"

Larin kalmak istiyor, görüşmeler devam ediyor. Daha bugün (dün için) görüştük menajeriyle. Canı başka yere gitmek istiyorsa gider, ben hiç o konuda taviz vermem, yani Beşiktaş'ta kalmak istemeyen, bizi zor durumda bırakacak futbolcuyla ben fazla uzun görüşmem, kısa keserim.

DHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kulüp tarihinin rekoru kırılabilir! Ajax, kapıyı çalacak