Ahmet Türk'ün milletvekili derdi

Kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk, "İnsanın arkadaşlarından milletvekilliğinin düşürülmesini istemek gayriahlakidir" dedi

14 Aralık 2009, Pazartesi 11:03
A A

Bir grup eski DTP’li milletvekili, Diyarbakır’a hareketlerinden önce Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ahmet Türk, Türkiye’nin çok kritik bir süreçten geçtiğini ve bu sürecin DTP’nin kapatılmasıyla sonuçlandığını söyledi. Arkadaşlarıyla birlikte Diyarbakır’a gittiklerini, durum değerlendirmesi yapacaklarını kaydeden Türk, "Milletvekilliği düşürülmüş birisi olarak insanın arkadaşlarından milletvekilliğinin düşürülmesini istemek gayriahlakidir" diye konuştu.

Bağımsız Muş Milletvekili Sırrı Sakık da arkadaşlarıyla birlikte aldıkları "ilke kararı"nın arkasında olduklarını söyledi. Bir gazetecinin, İstanbul’da yaşanan olaylara ilişkin sorusu üzerine Sakık, "Önemli bir süreçten geçiyoruz. Herkesin sağduyulu olması gerekir" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.