'Ailesini çürük patates gibi çöpe attı'

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin yeni gelini hakkında en ağır yorumu gazeteci Piers Morgan yaptı

14 Şubat 2019, Perşembe 11:02 Son Güncelleme:
A A

"Düğününe ailesinden sadece bir tek kişi, annesi katıldı. Ailesini çürük patates gibi bir kenara attı."


Bu sözler İngiliz Kraliyet Ailesi'ne gireceğinin açıklandığı ilk günden beri halkı ikiye bölen Meghan Markle için ünlü televizyoncu ve gazeteci Piers Morgan tarafından sarf edildi. 

Morgan, bugüne kadar eşine çok az rastlanan bu ağır eleştiriyi, ünlü aktör George Clooney'nin Meghan Markle hakkında söylediklerine yanıt olarak yaptı. 

George Clooney, Markle hakkında olumsuz haberler yapan, Düşes'i eleştiren bazı internet siteleri ve gazeteler hakkında "Meghan Markle'ı kötülemeye çalışıyorlar" diyerek onu Prenses Diana'ya benzetmişti.

George Clooney "Tıpkı Diana gibi kovalanıyor, takip ediliyor. Tarih kendini tekrar ediyor" demişti. 

Markle'ı bir tür "ava" benzeten Clooney, yine Prenses Diana'ya gönderme yaparak "Nasıl bittiğini gördük, bunu görmenin ne kadar korkunç olduğunu bize anlatamam" diyerek Markle'ın basın tarafından bilinçli şekilde kötülendiğini ifade etmişti.

Piers Morgan, George Clooney'nin bu açıklamalarının tam da Meghan Markle, beş arkadaşını basına babasını kötüleyen demeçler vermeye ikna ettiği süreçte yapmasını manidar bulduğunu belirtti.


Markle'ın basınla ilişkisinin ise Prenses Diana'dan çok farklı olduğunun da altını çizdi. Markle'ın kendi tanıtımı için basını kullandığını belirterek "Aynı basının bazen sizi eleştirebileceğini de" belirtti.

Markle ile Prenses Diana arasında hiçbir benzerlik olmadığını da "Meghan, Prens Harry ile tanıştığında 19 yaşında kırılgan bir genç kız değildi. 35 yaşında, boşanmış ve başarılı bir oyuncuydu. Ne yaptığını da kesinlikle biliyordu" satırlarıyla ifade etti.

Markle'ın şimdi kendisinden daha genç kocasıyla birlikte, saraylar ve uşaklarla dolu olağanüstü zengin bir yaşamın keyfini sürdüğünü de belirtti Morgan.


Morgan "Eğer bu Meghan'ın hayal ettiği bir yaşam tarzıysa ona iyi şanslar dilerim" diye belirtti.

Piers Morgan, Meghan Markle ile Prenses Diana arasında hiçbir benzerlik olmadığını vurgulayarak "Diana gezegenin en parlak yıldızıydı. Meghan ise şu an Kensington Sarayı'nda yaşayanlar arasında ilk üçe girmiyor" diye yazdı.

Morgan, yazısında Markle'ı "şöhret uğruna ailesini terk etmekle de" suçladı.

Morgan yazısında, Prens Harry'nin düğününe uzun yıllardır çok yakın olduğu, birçok şeyi paylaştığı üç arkadaşını da Markle'ın baskısıyla çağırmadığını belirtti.

Piers Morgan'ın bu görüşleri, Meghan Markle'ın hayranları tarafından "taraflı" bulundu ve eleştiri yağmuruna tutuldu.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İspanya'da 'Gloria Fırtınası' sonrası kırmızı alarm verildi