Ajax'a transfer olan Ryan Babel'den ilk açıklama geldi

Galatasaray'ın Ajax'a kiraladığı Ryan Babel, transferiyle ilgili ilk açıklamalarını Hollanda'daki basın mensuplarına yaptı. Babel'in özellikle "Futbol oynamaya çalışan bir takıma geldim" demesi dikkat çekti.

10 Ocak 2020, Cuma 09:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Ryan Babel, De Telegraaf'ta yer alan haberde Ajax'a transferiyle ilgili şunları söyledi:

"Ülkeme ve Amsterdam'a geri döndüm. Herşey çok hızlı gelişti. Geri dönmek ilginç oldu ama mutluyum. Ben her zaman Ajax taraftarı oldum, bu bir sır değil. Uzakta olduğum 9 yılda Ajax'ın nasıl geliştiğini görmek de güzeldi.

Ajax için tekrar oynama fikri çok onur verici ama son karar tamamen bende değildi. Buraya gelmem her iki tarafın da yararına olduğu için seçim yapmam kolay oldu ve transfer çabucak tamamlandı"

"Futbol oynamak için çalışan bir takıma geldim"

"Futbol oynamak için çalışan bir takıma geldim"

Muhabirlerin Babel'e Galatasaray'da kazandığından daha az para kazanacağını hatırlatması üzerine Hollandalı oyuncu şu yorumda bulundu:

"Bu fedakarlığı kendime Avrupa Şampiyonası sırasında ödeyebileceğim bir yatırım olarak gördüm. Futbol oynamak için çalışan bir takıma geldim. Galatasaray'da ilk yarı yıl biraz zor geçti.

Ajax'ta hangi mevkiide oynarım, bilemiyorum. Bana bağlı bir durum değil. Çalışmalarımı yapacağım ve antrenörümüzün beni nasıl kullanacağını göreceğim.

Ben her zaman bir takım oyuncusu oldum. Ajax'ın harika kadrosu var. Bu yüzden bir an önce çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyorum

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Liverpool'un lig bitmeden kırması muhtemel 6 Premier Lig rekoru