AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü AK Parti Grup Toplantısı'nda Afyonkarahisar Bedeliye Başkan adayının Mehmet Zeybek olduğunu açıkladı. Bu gelişmeyle birlikte "Mehmet Zeybek kimdir?" sorusu sorulmaya başlandı.

27 Kasım 2018, Salı 13:03 Son Güncelleme:
A A
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek kimdir?

AK Parti'nin bugün grup toplantısı vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimler yaklaşırken 21 ilin daha belediye başkan adaylarını açıkladı. Afyonkarahisar'ın Belediye Başkan adayı ise Mehmet Zeybek oldu. Peki, Mehmet Zeybek kimdir?

MEHMET ZEYBEK KİMDİR?

Mehmet Zeybek, 1954 yılında Afyonkarahisar'da dünyaya geldi. İlköğrenimini Merkez Çayırbağ Kasabasında bitirdi. 1967 yılında girdiği Afyon İmam Hatip Lisesinden 1973-1974 öğretim yılında mezun oldu. 

Üniversiteye girişte Meslek Liselerinin problemlerinden dolayı 1975 yılında fark derslerini verip Afyon Lisesini tamamladı. 1976 yılında girdiği Üniversite sınavında Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini kazandı. 1981 yılında üniversiteden mezun oldu.

Gölcük Deniz Kuvvetlerinde yedek subay olarak askerliğini yaptı. Lise çağlarından beri uğraştığı inşaat işleriyle iştigal etti. Halen kendime ait inşaat şirketinde Yap-Sat işleriyle uğraşıyor. Gerek lise gerekse üniversite hayatında MTTB üyesi olarak çalıştı. Mehmet Zeybek, siyasi hayatına Refah Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi olarak başladı. Sırasıyla; Fazilet Partisinde Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 1999 Yerel Seçimlerinde İl Başkanlığı görevinde yer aldı. AK Parti İl Kurucu Üyeliği, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2002 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu. Son kongreden bu tarafa da İl Teşkilat Başkanı olarak görev yapmaktaydı. 09.05.2009 tarihinde yapılan İl Kongresinde İl Başkanı oldu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.