AK Parti Amasya Belediye Başkanı adayı Cafer Özdemir kimdir?

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde belediye başkanı adayları merak ediliyor. AK Parti Amasya Belediye Başkanı adayı Cafer Özdemir de merak edilen isimler arasında. Peki, Cafer Özdemir kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte Cafer Özdemir ile ilgili merak edilenler…

31 Mart 2019, Pazar 21:59 Son Güncelleme:
A A
AK Parti Amasya Belediye Başkanı adayı Cafer Özdemir kimdir?

Yerel seçimlerde belediye başkan adayları hakkındaki bilgiler seçmenler tarafından merak ediliyor. AK Parti Amasya Belediye Başkanı adayı Cafer Özdemir de bu isimlerden birisi... İşte Cafer Özdemir’in biyografisi...

CAFER ÖZDEMİR KİMDİR?

1967 yılında Yozgat Yerköy'de doğdu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra girdiği devlet parasız yatılı öğretmen okulu sınavlarını kazanarak Manisa Salihli Lisesi'ne kayıt yaptırdı. Salihli Lisesi'nden 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü'nü 1990 yılında bitirdi.

1988 yılında henüz öğrenciyken Amasya'da arkadaşlarıyla beraber bir harita mühendislik firması kurdu. Böylece üniversitede öğrendiklerini uygulamaya dönüştürme fırsatı yakalamış oldu. 1992 yılında bağımsız bir mühendislik şirketi kurarak başta Amasya merkez olmak üzere Merzifon, Suluova, Taşova, Göynücek gibi ilçe belediyeleri yanında birçok belde belediyesine imar ve şehircilik konularında danışmanlık hizmeti verdi.

2003 yılında AK Parti yönetim kurulu üyesi olarak siyasete atıldı ve AK Parti Amasya İl Başkan Yardımcılığı yaptı.

2004 yılında mahalli idareler seçiminde birinci sıradan Amasya Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve 1 Aralık 2008 tarihine kadar Amasya Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Bu tarihte görevinden istifa ederek Belediye Başkanlığı'na aday olan Özdemir, 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçiminde Amasya Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Trakya'da tedirgin eden manzara