AK Parti'den bedelli askerlik açıklaması

AK Parti'den bedelli askerlik açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV kanalında katıldığı programda bedelli askerlikle ilgili soruyu da yanıtladı

28 Nisan 2018, Cumartesi 23:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV'nin canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. Ünal, "Şu anda AK Parti'nin gündeminde bedelli ile ilgili bir düzenleme yok" dedi.
 

'BAŞBAKANIMIZ BÖYLE BİR İFADE KULLANMADI'


Ünal, şu ifadeleri kullandı: "Dün Başbakanımıza bu konuda kişisel görüşünü sordular. Başbakanımız da 'Benim bu konudaki düşüncem müspet' dedi. Yani Başbakanımız, 'Bizim gündemimizde bir düzenleme var, bizim gündemimizde bir çalışma var' gibi bir ifade kullanmadı. 'Kişisel olarak benim düşüncem müspet bakıyorum.' dedi. Şu anda AK Parti'nin gündeminde bedelli ile ilgili bir düzenleme yok. Seçimden sonra artık biliyorsunuz, yeni hükümet sistemi yeni dönem. Şimdi bize diyorlar ki 'Sizin seçim vaadiniz ne?' Bizim en büyük seçim vaadimiz onlarca yıldan beri Bülent Ecevit'in bu düzen değişmeli dediği o soğuk savaş yıllarına göre dizayn edilmiş idari sistem, hükümet sistemi değişiyor ve hükümet sistemiyle birlikte biz her alanı yeniden dizayn ediyor, yeniden düzenliyoruz. Dolayısıyla yeni dönemde ne olur ona yeni dönemde bakacağız."

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşılamada rekor üstüne rekor: 1,5 milyon doz aşı yapıldı