AK Parti'den CHP'ye belge yanıtı!

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, gündemdeki konulara dair önemli açıklamalarda bulundu. CHP'nin bugün basına dağıttı belgelerle ilgili de açıklama yapan Mahir Ünal, "Bu iddiayı ispat için sunduğunuz belgeler, bunu ispat eder nitelikte belgeler değil" dedi

01 Aralık 2017, Cuma 14:18
A A
AK Parti'den CHP'ye belge yanıtı!
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, önemli gündem maddeleri MHP ile ittifak, CHP'nin belgeleri, Reza Zarrab davası ve il başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili açıklamalar yaptı.

İşte Mahir Ünal'ın açıklamalarından satır başları: 
 

UYUM YASALARI


Mahir Ünal, "Uyum yasaları konusunda uzunca zamandan beri, TBMM'de AK Parti grubundan ve diğer uzmanlardan oluşan heyet çalışmalarını sürdürmekteydi. Çalışmaların neticesinde bugün sayın  Genel Başkanımızla yapılan çalışmaların istişaresini yapacağız. Daha önce de açıkladığımız gibi seçim ittifakı teknik bir konu, henüz konuşmak için erken. 15 Temmuz'dan sonra zaten yerli ve milli unsurlarla doğal bir ittifakımız var. MHP de bu çerçevede bizim müttefiklerimizden bir tanesi. Bunlar partinin yetkili kurullarında konuşulur değerlendirilir. Bugünkü ana gündem, 2019 seçimlerine giderken yeni hükümet sistemi ile ilgili mevcut sistemin uyumlu hale getirilmesi açısından yapılan bütün değerlendirmeler. Bugün de istişarelerimizi yaptıktan sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
 

REZA ZARRAB DAVASI


 17-25 Aralık’ta başaramadıklarını küresel ölçeğe taşıdılar. Hapiste kalmamak için ABD devletiyle anlaşan bir kişinin ifadesiyle gündem belirlenecekse biz böyle bir yaklaşımı kabul etmiyoruz. 
 

CHP'NİN SUNDUĞU BELGELER 


Bugün yapılan açıklama sapla samanı karıştırır mahiyette. Diyorsunuz ki, off shore cennetlerine para gönderdiği gibi tuhaf iddialar ortaya atıyorsunuz. Bu iddiayı ispat için sunduğunuz belgeler, bunu ispat eder nitelikte belgeler değil. Kaldı ki bu belgelerin de mahiyetini bilmiyoruz. Bu belgelerin niteliği, içeriği bizim tarafımızdan bilinmediği sürece ve iddianın ispatını da içermediği sürece bizim nezdimizde sahte olduğunu ifade ettik.

Dağıtılan dekontlar fotokopi. Fotokopi üzerinden mi konuşacağız. Orjinallerini mahkemeye sunsunlar. Bundan sonraki süreçte yargı karar verecek. İtham altında bıraktıkları kişiler zaten yargıya başvurmuş durumdalar. Cumhurbaşkanımız yeniden bir dava daha açıyor. Bu mesele Türkiye'nin yada TBMM'nin gündeminde değil mahkemede konuşulacaktır. Siyasetin gündemini meşgul etmek ve rehin almaktan vazgeçmelidir. 
 

İL BAŞKANLARININ GÖREVDEN ALINMASI 


İl başkanlarımızla ilgili değerlendirme süreci devam ediyor. Teşkilat işleri başkanlığımız 6 aydan beri değerlendirmelerini sürdürüyor. Şuana kadar görev değişimi olan bir çok il başkanlığımız oldu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.