AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Daha önce Odunpazarı Belediye Başkanı olan Burhan Sakallı, AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Eskişehir'den aday gösterilen Sakallı'nın isminin açıklanmasıyla birlikte hakkındaki detaylar araştırılmaya başlandı.

27 Kasım 2018, Salı 13:26
A A
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Bugün AK Parti Grup Toplantısı vardı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 ilin belediye başkan adayını açıkladı. İller arasında Eskişehir de vardı ve Burhan Sakallı AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Peki, Burhan Sakallı kimdir?

BURHAN SAKALLI KİMDİR?

AK Parti Eskişehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Burhan Sakallı, 1962 yılında Eskişehir'in Mihalıççık ilçesine bağlı Dinek Köyünde doğdu. 1974'de Kurtuluş İlköğretim Okulu'nu, 1977'de Dinek Ortaokulunu, 1980'de Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'ni bitirdi. 1984'de Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

2008'de Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

1985 yılında Atatürk Barajı derivasyon tünelleri uygulama projesinde, 1987'de Sır Barajı betonarme gergi uygulamasında çalıştı. 1988'den itibaren Gaziantep, Adana, Mersin, Konya 'da çeşitli özel öğretim kurumlarında kurucu, yönetici, işletmeci ve öğretmen olarak çalıştı. 29 Mart 2009 seçimlerinde II. defa Odunpazarı Belediye Başkanlığı'na seçildi. Burhan Sakallı evli ve üç çocuk babasıdır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.