AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu kimdir?

AK Parti Giresun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun için Aytekin Şenlikoğlu'nu aday gösterdiklerini açıkladı

24 Kasım 2018, Cumartesi 17:12 Son Güncelleme:
A A
AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu kimdir?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yerel seçimlerde AK Parti'nin Giresun için Aytekin Şenlikoğlu'nu belediye başkan adayı gösterdiğini açıkladı.

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU KİMDİR?

Giresun Abacıbükü İlkokulu'ndan ve daha sonra 1990 yılında da Giresun İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 1990 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı. 1995 yılında yatay geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1996 yılında avukatlık stajını tamamladı. 1997 yılında serbest avukat olarak Giresun’da çalışmaya başladı. Ayrıca Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü 4. sınıfta okumaktadır.

2001 yılında AK Parti Giresun Kurucu İl Başkan yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı olarak görev alan Şenlikoğlu, daha sonra oluşan AK Parti İl yönetiminde de İl Teşkilat Başkanı olarak görev aldı.

2004 yılında İl Başkanı olarak görevlendirildi ve bu görevini 2006 yılına kadar 2 yıl sürdürdü. 2006 yılı haziran ayındaki kongrede görevini devretti. 2009 yılından sonra İl yönetimlerinde tekrar görev aldı, Yerel Yönetimler Başkanlığı ve Medya Tanıtım Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2011 yılında Milletvekili aday adayı oldu. 2013 yılı ekim ayında Giresun Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi.

Genel Merkez'in milletvekili aday adayı olacak kişilerin teşkilatlarda ilçe başkanı ya da il başkanı olarak görev almamaları yönündeki ilke kararı gereğince 07.12.2014 tarihinde yapılan 5. Olağan kongrede ilçe başkanlığına aday olmadı ve görevini devretti. Bir dönem Giresun Baro yönetiminde bulundu. Bazı dernek ve vakıflarda yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 

Evli ve 4 çocuk babası olan Şenlikoğlu, halen Giresun’da serbest avukat olarak çalışmaktadır.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.