AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'nen 10 Kasım mesajı: Hedefleri hedefimizdir

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'nen 10 Kasım mesajı: Hedefleri hedefimizdir

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'nen 10 Kasım mesajı: Hedefleri hedefimizdir

10 Kasım 2021, Çarşamba 10:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete göç edişinin 83'üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Sürekli, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin büyümesi ve yükselmesi için gerekli olan şuur ve yol haritasının Atatürk'ün yaptıkları ve söylediklerinde gizli olduğunu söyledi.
Sürekli, mesajında; Atatürk'ün en büyük eserim dediği 'Cumhuriyet'i anlamak ve korumak; hedeflerini ve izlediği yolu özümsemeyi gerektirmektedir. İstiklal ve istikbal mücadelesini verirken; Cumhuriyet'i tesis ederken sıklıkla altını çizdiği 'Milli birlik ve irade' bugün ve her zaman, olmazsa olmaz öncelikli esastır" dedi.

"SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ"
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletle omuz omuza zafere taşıdığı hürriyet ve vatan davasına sonsuza kadar sahip çıkacaklarını vurgulayan Sürekli, "Her adımımız, her yenilik gelişme hamlemizde hedefleri, hedefimizdir. Öngörüsü, askeri zeka ve disiplini; cesareti ve dünyaya ders veren dahiyane devlet adamlığı ile tarih yazmış olan Atatürk, 'Bu millet kılı kıpırdamadan dava uğruna ve benim uğruma, canını vermeye hazır olmasaydı ben hiçbir şey yapamazdım' diyerek, milli birliğin gücünü her şeyin üstünde tuttuğunu ortaya koymuştur. O güç ki; bugün de 'Büyük ve güçlü Türkiye' hedefimizin anahtarıdır. O anahtarı kaybetmeye, teslim etmeye asla ve kata niyetimiz yoktur. Hedefleri, hedefimizdir" diye konuştu.

"BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE, TAVİZSİZ TAŞIYORUZ"
Cumhuriyet'in 100'üncü kuruluş yıldönümüne, 2023 hedeflerine adım adım yaklaştıklarını hatırlatan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, mesajını "Bağımsızlık savaşımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal'e, aziz şehitlerimize ve gazilerimize sözümüzdür: Onlar, nasıl bir esaret zincirini kırıp, yanmış yıkılmış vatan topraklarını ayağa kaldırdılarsa; aynı azim ve kararlılıkla emanetlerini koruyacak, ileri taşıyacağız. Sınırlarımız içinde ya da ötesinde Cumhuriyetimize yönelik her türlü tehdit, karşısında bizi bulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletinden aldığı güçle her olumsuzluğu tersine çevirmeyi başarmaktadır, başaracaktır. Gelecek nesillere daha müreffeh bir Türkiye bırakmak için gece gündüz çalışmaya, bu mirası başımızın üstünde tavizsiz bir şekilde taşımaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 83'üncü yılında, bu sözümüzü tekrar etmeyi borç biliyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, saygı ve minnetle yad ediyorum."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi kalbine yenik düştü