AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer: Aşıları yaptırmamız gerekiyor

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer: Aşıları yaptırmamız gerekiyor

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer: Aşıları yaptırmamız gerekiyor

25 Eylül 2021, Cumartesi 16:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlyas KAPLAN/KAYSERİ,(DHA)- AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, aşılamaya değinerek, “Evlere kapanmama adına bir an önce tedbirleri alıp eksik aşıları yaptırmamız gerekiyor” dedi.
AK Parti İl binasında basın açıklaması yapan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, gündemdeki aşılamaya değindi. Kayseri’nin vaka artışı en yüksek illerden birisi olduğunu belirten Tamer, "Kayseri'nin vaka artışında ilk 5'i bırakması gerekiyor. Dün sağlık bakanımız açıkladı. Kayseri'nin yine ilk 3 sırada olduğunu gördük. Düğünler, taziyeler ve gurbetçi kardeşlerimizin etkisi olduğunu gördük. Gurbetçiler döndü. Okullar açıldı. Orada da sıkıntılar var. Okullarda da sıkıntılar var. Hastanedeki doluluk oranı yüzde 85. Yoğun bakım doluluk oranı ise, yüzde 60 oranında. Entübe hasta sayısı yüksek. Herkes üzerine düşeni yapacak. Birinci doz aşıda yüzde 87, ikinci dozda yüzde 63 istediğimiz seviyede değil. Evlere kapanmama adına bir an önce tedbirleri alıp eksik aşıları yaptırmamız gerekiyor" diye konuştu.
‘BİR KAŞIK SUDA FIRTINA KOPARMANIN ANLAMI YOK’
Yurt konusuna değinen İsmail Tamer, "Üniversiteler açıldı. Ortada bir yurt sorunu olduğu söyleniyor. Bu söylemler tamamen provokasyondan başka bir şey değil. Kayseri'de zaten böyle bir sıkıntı yok. CHP'nin yaptığı fütursuzca hareketler onlara oy kazandırmayacak, kaybettirecektir. Biz iktidara geldiğimizde 2002 yılında 175 bin yatak kapasitesi varken şu an bu oranlar 1 milyonun üzerine çıktı. El insaf. Kredi Yurtlar Kurumu yurtları 5 yıldızlı otel konumunda. Şöyle bir kargaşa oldu; yaklaşık 2 sene kadar okullarda yüz yüze eğitime ara verildi. Yüz yüze eğitim geri başlayınca herkes yurtlara akın etti. Böyle olunca sanki yurtlarda problem varmış gibi yalancı bir durum söz konusu oldu. Bir kaşık suda fırtına koparmanın gereği yok. CHP'de bir ay sonra kimsenin dışarıda kalmadığını görecek" ifadelerini kullandı.
FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kayseri’de uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı