AK Parti mitingine ulaşım bedava

AK Parti'nin Yenikapı'da yaptığı miting için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bütün imkanları seferber edildi. Partililerin miting alanına gitmesi için ücretsiz seferler düzenlendi

23 Mart 2014, Pazar 19:39
A A

 AK Parti 'nin Yenikapı'da yaptığı miting için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bütün imkanları seferber edildi. İETT otobüsleri 'Görevli' yazısıyla parti bayraklarıyla donatıldı. Vapurlar ve deniz otobüsleri de saatlerce Yenikapı'ya ücretsiz olarak insan taşıdı.

Yenikapı'da yapılan AK Parti mitingine İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bütün imkanları ücretsiz bir şekilde seferber edildi. AK Parti şapkası ve rozetleri bulunan kişiler güvenlik görevlileri ile beraber Marmaray turnikelerinde mitinge gidenleri ücretsiz götürdü. Mitinge katılanlara 'özel turnike' açan bir AK Partili "Mitinge gelenler bu taraftan geçsin, akbil basmanıza gerek yok." diye saatlerce duyuru yaptı. Marmaray Üsküdar istasyonunda yoğunluk yapması üzerine vapurların da ücretsiz olduğu duyurusu yapıldı. Güvenlik görevlilerinin de bu kişilere yardım etmesi dikkat çekti.

Mitinge katılmayan vatandaşlar ise akbil basarak toplu taşıma araçlarını kullandı. Hatta bazı vatandaşlar, ücretsiz kullanıma karşı çıkarak güvenlik görevlisi ve AK Parti yetkilileri ile tartıştı. Vatandaşlar, "Bizim vergilerimizle ödeniyor bunlar. Ne hakla bu kadar rahat bunu diyorsunuz." diye tepki gösterdi.

CİHAN

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.