Ömer Çelik'ten af açıklaması

Ömer Çelik'ten af açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısı 3 saatin ardından sona erdi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik toplantı sonrası açıklama yaptı. Sözcü Çelik, af sorusuna, 'Gündemimizde af konusu yok' dedi

29 Ağustos 2018, Çarşamba 18:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çelik'in konuşmasından bazı satır başları:

Bir yerden belediyelerin faaliyetleri vatandaş odaklı siyaset üretmeleri, vatandaşların taleplerini yerine getirirken de buna uygun profil çizmeleri her bakımdan değerlendiriliyor. Bu geldiğimiz dönemde şehir siyaseti siyasal açıdan önemli bir kavram haline geliyor. 

YEREL SEÇİMLER

Geldiğimiz dönemde şehir siyaseti önemli bir hale geliyor. Götürülen hizmetin hem şehirlerin altyapısını düzeltmek hem şehirlerin yaşanabilir olması açısından önemli. Cumhurbaşkanımız yatay mimariye önem veriyor. Bunu takip ediyoruz. Millet bahçelerinin, millet kıraathanelerinin yapılması yeni hizmetler olarak hayata geçirilmesini takip ediyoruz. Raporlar burada kalmıyor. İlgili başkanlarımız bunu incelemeye devam edecekler. Yerel seçimleri güçlü bir biçimde gündeme almış bulunuyoruz."

Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümüyle ilgili çok önemli etkinlik gerçekleştirildi. Aynı gün büyük taaruzun da yıldönümüydü. Her ikisini de beraber kutladığımız bir gün geçirdik. Bundan sonrasında da tarihimizin önemli günleri önemli noktaları bütün milletimize aktarılacak. Bununla ilgili faaliyetlerimiz devam edecek.

Yerel seçimlerde ittifak olup olmayacağını henüz değerlendirmedik.

MHP'NİN AF TEKLİFİ

Gündemimizde af yok. Daha önce açıkladığımız pozisyonumuz neyse onu koruyoruz. 

'HAYRETLE KARŞILIYORUZ'

Biz sayın Macron'un açıklamalarını büyük bir hayretle karşılıyoruz. Türkiye ne zaman özgüvenli dış politika uygulamaya başlarsa Türkiye'ye hemen İslamcılık ve Osmanlıcılık etiketi yapıştırılmaya çalışılıyor. Sayın Macron'un konuşma metnini açık bir şekilde okudum. Kullandığı kavramlara hakim olmadığını gördüm. Defalarda uyarılmasına rağmen İslami terör ifadesini kullanmaya devam ediyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sosyal medyada çok tartışılmıştı! Giresun Belediyesi’nden 'saat kulesi' açıklaması