AK Parti’nin referandum kampanyasından fotoğraflar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin referandum kampanyasının başlayacağı Ankara Arena Spor Salonu önünde toplanan kalabalığa hitap etti

25 Şubat 2017, Cumartesi 12:57
A A

Başbakan Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte ’Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı’nın yapılacağı Ankara Arena Spor Salonu’na geldi.

Salona girmeden önce kendisi için hazırlanan otobüsten dışarıdaki kalabalığı selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ismini duyan heyecanlı kalabalıktan çığlıklar yükseldi. Salonda, bayılan bir vatandaş ise sağlık ekipleri tarafından acil müdahale ile tedavi altına alındı.

  Güvenlik için yüz tanıma sistemi de kullanıldı

Güvenlik için yüz tanıma sistemi de kullanıldı

Arena Spor Salonu’nda güvenlik önlemleri dikkat çekti. Salona girişlerde, vatandaşlar için yüz tanıma sistemi kullanıldı.

  ‘Evet diyoruz’ şarkısı da sahalarda olacak

‘Evet diyoruz’ şarkısı da sahalarda olacak

Vatandaşlar, 15 Temmuz şehitlerinin yer aldığı ve ‘Büyük değişim, güçlü lider’ pankartını Başbakan Yıldırım’ın salona girişi esnasında açtı.

Anayasa değişikliği referandumu için tanıtım toplantısının yapılacağı 25 Şubat gününün, Türkiye’nin aydınlık yarınlarına kapı aralayacağını dile getiren Başbakan Yıldırım, "Bugün sel sel oldunuz, Ankara’yı doldurdunuz. Yerimiz dar ama gönlümüz 80 milyonu alacak kadar geniş. Bugün 25 Şubat, bugün Türkiye’nin aydınlık yarınlarına kapı aralayacak, muasır medeniyetler seviyesine ülkemizi ulaştıracak halk oylaması için resmen kampanyamızı başlatıyoruz. Ülkemin insanı, 80 milyon akın akın burada ve yükselen bir ses var meydanlardan. Güçlü Türkiye için, sürekli istikrar için kararımız ’Evet’. İşte karar, işte gelecek. Eminim ki kutlu yürüyüşün ilk adımını atan, kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanı’mız bu muhteşem tabloyu izliyor. Buradan Cumhurbaşkanı’mıza Recep Tayyip Erdoğan’a selamlarımızı gönderiyoruz" diye konuştu.

Yıldırım’ın girişi esnasında kampanyada yer alacak, Uğur Işılak’ın bestelediği ‘Evet diyoruz’ şarkısı çalındı.

  ‘Evet diyoruz’ şarkısının sözleri şöyle:

‘Evet diyoruz’ şarkısının sözleri şöyle:

Düşündük inceden ince evet, biz evet diyoruz vatan ve millet deyince evet, biz evet diyoruz. Güçlü lider, güçlü devlet hedefe hız katar elbet bize düşen son bir gayret evet, biz evet diyoruz. 15 Temmuz bize ne der iyi düşün, bir karar ver rahat uyusun şehitler, evet diyoruz. Bayrak bizim, millet biziz, vatan bizim, devlet biziz memlekettir tek derdimiz evet diyoruz. Bitecek tüm dayatmalar artık büyük Türkiye var, madem milletindir karar evet diyoruz."

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.