'AK Parti seçim tarihlerini belirledi'

'AK Parti seçim tarihlerini belirledi'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Bir parti yetkilisine göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan teşkilatlardaki değişim için bastırıyor ama asıl hedef yerel yönetimlerdeki değişim" dedi

16 Ağustos 2017, Çarşamba 07:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Erdoğan, belediye başkan adaylarının belirlenmesiyle ilgili parti yönetimine çok önemli bir uyarıda bulunmuş, 'Adayları belirlerken illerdeki kısır kavgaları bir kenara bırakmalıyız' demişti.

Cumhurbaşkanı adayların belirlenmesinde ise çok önemli bir ölçü ortaya koyuyor, 'Yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir göstergesi olacak. O titizlikle çalışmalıyız. Seçimlere bizim istediğimiz değil, kamuoyunun istediği adaylarla gireceğiz. Bunlar partinin sırtına binen değil, partinin yükünü alan, oylarını artıran adaylar olmalı.'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlardaki değişim konusunda her gün dozu daha da artırıyor.

Çıtayı daha da yükseğe koyuyor. Bir parti yetkilisine göre, Erdoğan teşkilatlardaki değişim için bastırıyor ama asıl hedef yerel yönetimlerdeki değişim."
 

SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU


Öte yandan Selvi'nin verdiği bilgiye göre,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısında bir de takvim ortaya çıktı. Selvi'nin aktardığına göre yerel seçim 31 Mart 2019, başkanlık ve milletvekili seçimleri ise 3 Kasım 2019'da yapılacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'Sedat Peker' yanıtı