AK Parti, ses kayıtlarını Meclis'e taşıyacak

AK Parti, ses kayıtlarını Meclis'e taşıyacak

AK Parti, ses kayıtlarını Meclis'e taşıyacak

02 Eylül 2010, Perşembe 16:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Yargıtay üyelerine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin, " 1 Ekim itibarıyla, o güne kadar bir şeyin yapılmaması durumunda bu konu kesinlikle TBMM’ye taşınacaktır" dedi.

Kapusuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ses kayıtlarını "vahim" bir olay olarak nitelendirdi.

Ses kayıtlarına ilişkin bir yalanlamanın gelmediğini vurgulayan Kapusuz, ses kayıtlarının "yargı mensuplarının yargı dışında nelerle meşgul olduklarını, ne vahim bir görüşe sahip olduklarını" gösterdiğini belirtti.

Ses kayıtlarındaki bir konuşmada "Biz BDP ile anlaştık, onlar boykot edecekler, askerin de bundan haberi var. CHP’nin, BDP’nin elinden tutması lazım, sahip çıkması lazım", bir diğer konuşmada ise "Kaos olur, kriz olur" denilirken buna cevap olarak "Olsun önemli değil, biz ondan istifade ederiz. Ama ’Hayır’ çıkmazsa işimiz biter" şeklinde konuşmaların bulunduğunu dile getiren Kapusuz, şunları kaydetti:

"Bunu söyleyen yargı mensupları konuşabiliyor. Bu söylem onlara ait olabiliyor. Bu, hukuk adına bir rezalettir, hukukçu adına bir vahamettir, ülke adına bir ihanettir. Ben bu konuda kesinlikle ilgili tarafların gereken çalışmaları başlatmasını, bir takım gerekçelerin arkasına sığınmamasını önemsiyorum. 1 Ekim itibarıyla, o güne kadar bir şeyin yapılmaması durumunda bu konu kesinlikle TBMM’ye taşınacaktır. Herkes sınırları içinde, yasalar içinde kalmak mecburiyetindedir. Ülkeye zarar verecek bir gayretin içinde yer alamazlar. Kendileri hem yargı mensubu hem de devlet memurudur. Topluma büyük zarar verebilecek bu ve benzeri değerlendirmeleri şiddet ve nefretle kınıyorum."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MHP lideri Bahçeli'den İsrail'e sert tepki!