AK Parti Sivas Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Avukat ve siyasetçi olan Hilmi Bilgin AK Parti'nin Sivas Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hilmi Bilgi'nin ismini açıklamasıyla birlikte hakkındaki bilinmeyenler araştırılmaya başlandı. Hilmi Bilgin kimdir?

27 Kasım 2018, Salı 13:36
A A
AK Parti Sivas Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Daha önce Sivas Baro Başkanlığı yapan ve 24. dönem Sivas Milletvekili olan Hilmi Bilgin AK Parti'nin Sivas Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Bu gelişmeyle birlikte başta Sivaslı vatandaşlar olmak üzere tüm Türkiye Hilmi Bilgin hakkındaki bilgilere ulaşmaya çalıştı. 

HİLMİ BİLGİN KİMDİR?

26 Mayıs 1972'de Sivas Kangal Alacahan'da doğdu. Baba adı Fuzuli, anne adı Sultan'dır. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

SSK Sivas İl Müdürlüğünde kurum avukatı olarak görev yaptı. Memuriyetten istifa ederek serbest avukat olarak çalıştı. Sivas Barosu Disiplin ve Yönetim Kurulları Üyeliği, Sivas Baro Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde resmi ve fahri görevler üstlendi.

24. Dönemde Sivas Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu Üyeliği yaptı. Orta düzeyde İngilizce bilen Bilgin, evlidir.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.