AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

AK Parti, yerel seçimlerde en kritik illerinden biri olan Trabzon'da Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Murat Zorluoğlu'nu gösterdi. Peki, Murat Zorluoğlu kimdir?

27 Kasım 2018, Salı 13:17
A A
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün AK Parti Grup Toplantısı'nda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Murat Zorluoğlu'nu gösterdi. Vatandaşlar kritik illerden biri olan Trabzon'dan aday gösterilen Murat Zorluoğlu hakkındaki bilgileri araştırmaya başladı.

MURAT ZORLUOĞLU KİMDİR?

Murat Zorluoğlu, 1971 yılında Ankara/Haymana’da doğdu. İlkokulu memleketi olan Trabzon- Çaykara-Kumlu Köyü İlkokulunda, ortaokulu Trabzon İmam Hatip Lisesinde, liseyi İstanbul- Hayrullah Kefoğlu Lisesinde, yükseköğrenimini ise 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı.

Mülki idare amirliği mesleğine 1994 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Kaymakam adaylığına müteakip 1997–1999 yıllarında Mersin Gülnar Kaymakamlığı; 1999–2003 yıllarında Bingöl Genç Kaymakamlığı; 2003-2008 yıllarında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ve 2008-2012 yıllarında ise aynı yerde sırasıyla Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanlığı, İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanlığı ve Mevzuat ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü

Bu görevlerinin yanı sıra, 2005-2012 yılları arasında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde (YBYK) Türkiye Heyetinin Milli Sekreteri ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Demokrasi Yönlendirme Komitesinde (CDLR) Türkiye adına üye olarak görev yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.