AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Zorluoğlu kimdir?

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde belediye başkanı adayları merak ediliyor. AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Zorluoğlu da merak edilen isimler arasında. Peki, Murat Zorluoğlu kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte Murat Zorluoğlu ile ilgili merak edilenler…

31 Mart 2019, Pazar 21:23 Son Güncelleme:
A A
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Zorluoğlu kimdir?

Yerel seçimlerde belediye başkan adayları hakkındaki bilgiler seçmenler tarafından merak ediliyor. AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Zorluoğlu da bu isimlerden birisi... İşte Murat Zorluoğlu’nun biyografisi...

MURAT ZORLUOĞLU KİMDİR?

1971 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, yüksek lisansını da İngiltere/Nottingham Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yaptı.

Kaymakamlık, daire başkanlığı, genel müdürlük, müsteşar yardımcılığı ve valilik yaptı. Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde çalışırken, yeni Belediye Kanunu, Büyükşehir Belediyesi Kanunu, İl Özel İdaresi Kanunu ve Mahalli İdare Birlikleri Kanunu gibi temel yerel yönetim mevzuatını hazırlayan ekibin içerisinde yer aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yeniden yapılanma sürecinde, mekânsal planlama, kentsel dönüşüm ve büyük ölçekli çevre alt yapı projeleri üzerinde çalıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Manisa'da ve Elazığ'da artçı sarsıntılar sürüyor