AK Parti'den CHP'ye bileklik tepkisi

AK Parti'den CHP'ye bileklik tepkisi

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya'da CHP'li sandık, kat ve bina görevlilerinin 2009 seçimlerinden bu yana çeşitli işaretlerle birbirlerini tanımaya yönelik girişim içinde olduğunu kaydetti

11 Ağustos 2014, Pazartesi 15:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bunun aynı zaman sandık başlarında bir baskı unsuruna dönüştüğünü savunan Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse “2009 seçimlerinde kırmızı toplu iğne taktılar, 2011 ve 2014 yerel seçimlerinde Atatürk rozeti kullandılar. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde karşımıza mavi bileklik çıktı" diye konuştu.

Milliyet'in haberine göre; böylesi bir haberleşme ağı kurulmasının yasak olduğunu savunan Mustafa Köse, şunları söyledi:“Tamamen kanunsuz bir . Bizim de elimiz armut toplamıyor. Çeşitli işaretlerle biz de sandık başlarında bir baskı unsuru yaratmaya girişebiliriz. Ama seçimlerin iptal edilmesine kadar ileri gidebilecek sonuçlar ortaya çıkarır. Tabi muhalefetin sandıktan bir beklentisi olmayınca bu tip işleri kolaylıkla hayata geçirebiliyor."

İl Başkanı Köse, konuyla ilgili Yüksek Seçim Kurulu'nun sayısız genelgesi bulunduğunu da belirterek o genelgelerde konunun, 'Sandık alanında hiç kimse, başkalarının görebileceği şekilde bir siyasi parti veya adaya ait rozet, amblem veya benzeri işaretler veya propaganda amaçlı yayınlar taşıyamaz; yazılı, sözlü veya görüntülü propaganda yapamaz' diye düzenlendiğini kaydetti. CHP 'li görevlilerin taktıkları mavi bilekliklerin çıkartılması için avukatlar aracılığıyla sandık kurulu başkanlarına uyarıda bulunduklarını kaydeden İl Başkanı Köse “Eğer çıkartılırsa bizim açımızdan sorun yok. Fakat çıkarmamakta direnenler hakkında hem durumu sandık başında tutanağa bağlayacağız, hem de savcılığa çıkarmayan kişiyle ilgili suç duyurusunda bulunacağız" dedi. 

Köse, öğle saatleri itibariyle şu an için konunun bir şikayete bağlanmadığını belirtirken, seçimin meşruiyetini gölgelemeye izin vermeyeceklerini söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fahrettin Altun: Bu hukuksuzluk ve işgal derhal son bulmalıdır