Ak Parti'den ikinci rakı hamlesi

AK Parti, Çanakkale'deki billboardlara içki fotoğraflı seçim afişleri astı. Ak Parti İzmir Belediye Başkanı Binali Yıldırım ise 15 martta yaptığı açıklamada "Kordon'da rakısını içen, balığını yiyen hemşehrilerimin kokudan burnunu tutmaması için çalışacak, orayı tertemiz hale getireceğim" demişti

22 Mart 2014, Cumartesi 19:25
A A

Kordon boyundaki, aralarında 6-7 metre mesafe bulunan billboardlardan birinde, ’Belediye çalışacak Çanakkale kazanacak, kimsenin özgürlüğünü sınırlamadık. Çanakkale kazanacak’ yazan ve bir meyhanede içki içen üç kişinin fotoğrafı bulunan afişe yer verildi. Billboardlara asılan bu afişin üzerine ise bazı kişiler tarafından ’Haddi Len’ yazıldı. Bir afişte ise vatandaşın rakı içmesi dikkatleri çekti.
 

YAZILAR DİKKAT ÇEKTİ

Bir diğer afişte ise içkili bir mekanda oynayanların fotoğrafına yer verildi. Afişte içkili yerlerin arttığına vurgu yapılıp, ’Gökçeada’da 14 olan içkili yerler ruhsatını AK Belediye 44’e çıkardı’ ifadesi yer aldı. Ancak bu afişin üzerine de bazı kişilerin ’Hadi len’, ’Adamsın’ ve ’22.00’den sonra alkolü nereden alacağız usta?’ yazdıkları dikkati çekti. Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu, seçim afişlerini reklam ajanslarına yaptırdıklarını söyledi. Kutlu, "Bu görsel benim ve il başkanlığının onayı olmadan billboardlarda yer almıştır. Kimin yaptığını araştırıyoruz" dedi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.