AK Parti'den Yunanistan'ın asker çıkarmasına sert tepki: Korsanlık örneği

AK Parti'den Yunanistan'ın asker çıkarmasına sert tepki: Korsanlık örneği

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan'ın Kaş'a 2 km uzaklıktaki Meis Adası'na, silahlandırılması yasak olmasına rağmen asker çıkarmasına sert tepki verdi. Çelik, "Yunanistan Ege’de ve Akdeniz’de korsan politikaların temsilcisi oldu." dedi.

31 Ağustos 2020, Pazartesi 09:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yunanistan'ın önceki gün silahlandırılması yasak olmasına rağmen Meis Adası'na yolcu feribotuyla asker çıkarmasına AK Parti'den de sert tepki geldi.

"Korsanlık örneği" 

Çelik'in açıklamaları şu şekilde "Yunanistan'ın Meis adasını silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir. Türkiye'nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır. Yunanistan hukuka aykırı bu adımları atarak Ege'de ve Akdeniz'de korsan politikaların temsilcisi olmuştur.

"Neticesi ağır başarısızlık olacaktır" 

Hukuk temelinde diplomasi yoluyla sorunları çözmek yerine, korsan anlaşmalarla diplomasiye sabotaj düzenleyen Yunanistan'dır. Yunanistan'ın bu adımlarının neticesiağır başarısızlık olacaktır.

Yunanistan hukuk yoluyla sorunları çözmek istiyorsa Türkiye en güvenilir muhataptır. Türkiye ile konuşmakyerine Fransa ile tatbikat yapmayı tercih ediyorsa bunun ne kadar yanlış olduğunu görecektir. Yunanistan her adımına verecek güçlü bir cevabımız olduğunu öğrenecektir."


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Selçuk’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ’doğum günü’ mesajı