AK Partili Günay'dan o bakanlara bomba gibi sözler

AK Partili Günay'dan o bakanlara bomba gibi sözler

Eski bakan ve AK Parti Milletvekili Ertuğrul Günay, son günlerde yaşanan olayları Twitter'dan 8 madde ile özetledi ve bomba gibi ifadeler kullandı

20 Aralık 2013, Cuma 14:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İşte o sert tweetler:

1/ AKParti'ye oy vermiş milyonlar 'adalet'le kalkınan bir Türkiye umut ettiler.Bu temiz umudu istismar eden varsa cezasını çekmesi şarttır

2/ Bir hukuk devletinde herkes yaptığının sonucuna katlanmalıdır.Üç-beş kişi için koca bir parti zan altında kalırsa haksızlıktır,yazıktır.

3/ Yaşananlar, vahim ve acıdır.Olaylara,kararlı tavır almak gerekiyor.Öncelikli tavır emniyet ve adalet mensuplarını değiştirmek değildir.

4/ Önce,adı iddialara karışanlar soruşturmanın sağlığı için istifa etmeliydi. Bunu yapmadan, yolsuzluğa ortaya çıkaranları suçlamak yanlıştır.

5/ Hakkında takip yapılan kişinin,operasyon sürerken emniyette tayin yapması,soruşturmaya müdahaledir;

6/ Adli takibin yürütmeye bilgi vermemesi yasa ve usul gereğidir. Bundan şikayetçi olanlar, hukukçu değil mahalle bekçisi bile olamaz!

7/ Bize düşen,adaletin tecellisini sabırla beklemektir.Ancak,emniyete/yargıya müdahale adalete güveni gölgelerse sonucu daha vahim olur.

8/Siyasi taraflılıkla-bilip bilmeden yolsuzluğu koruyor görünmenin siyasi bedeli ağır olacağı gibi,halka ve Hakk'a karşı da vebali ağırdır

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Asiltürk'ü kabul etti