AK Partili Salih Zeki Çetinkaya PKK'lıların elinden kaçtı

AK Partili Salih Zeki Çetinkaya PKK'lıların elinden kaçtı

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, terör örgütü PKK üyeleri tarafından 2 gün önce kaçırılan AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya'nın, teröristlerin elinden kaçarak kurtulduğunu bildirdi

31 Mart 2016, Perşembe 22:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 gün önce Erzurum'dan Şanlıurfa'ya giderken, Diyarbakır'ın Lice ilçesi ile Bingöl'ün Genç ilçesi arasında bir noktada otomobili durdurularak terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılan partilerinin İspir İlçe Başkanı Çetinkaya'nın, bu sabah teröristlerin uyumasından yararlanarak kaçmayı başardığını belirtti.

Çetinkaya ile telefonla görüştüğünü ifade eden Yeşilyurt, şunları söyledi: "İlçe başkanımız, içinde tutulduğu mağarada sabah namazına uyanmış ve Yasin okuyormuş. Etrafına baktığında teröristlerin uyuduğunu görmüş. Silahları ellerinde uyuyan kişilerin tam olarak uyuyup uyumadığını kontrol için ses çıkarmış. Uyuduklarına kanaat getirince de iple bağlı ellerini taşlara sürterek çözmüş ve mağaradan kaçmayı başarmış. Yaklaşık 15 kilometre kaçarak bir köye sığınmış. Şu anda Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde bir jandarma karakolunda bekliyor. Kendisiyle görüştüm ve sağlık durumu iyi.

AK Parti İspir İlçe Başkanı Çetinkaya'nın, kardeşi Şahin Çetinkaya ve beraberindeki bir kişiyle 29 Mart'ta Erzurum'dan Şanlıurfa'ya giderken içinde bulundukları otomobil, Bingöl'ün Genç ile Diyarbakır'ın Lice ilçesi arasında terör örgütü PKK üyeleri tarafından durdurulmuş, Salih Zeki Çetinkaya'yı yanlarına alarak kaçıran teröristler, kardeşi ile yanlarındaki kişiyi ise serbest bırakmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşılamada rekor üstüne rekor: 1,5 milyon doz aşı yapıldı