AK Parti'li Tek: Alevi evinin işaretlenmesi provokasyondur

AK Parti'li Tek: Alevi evinin işaretlenmesi provokasyondur

A A
AK Parti'li Tek: Alevi evinin işaretlenmesi provokasyondur

TUNCELİ,(DHA)- AK PARTİ Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, İzmir'de bir Alevi vatandaşının evine yazı yazılmasına tepki göstererek, "İzmir ilimizde bir Alevi vatandaşımızın evini işaretleyenlerin amacı provokasyon yaratmaktır" dedi.
AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, İzmir'de bir Alevi vatandaşın evine "Defol Alevi" yazılarak işaretlenmesine tepki gösterdi. Bunun provokasyon olduğunu kaydeden Tek, şunları aktardı:
"İzmir ilimizde bir Alevi vatandaşımızın evini işaretleyenlerin amacı provokasyon yaratmaktır. Ancak bilsinler ki provokasyon oyunları başarılı olmadı tam tersi birlik ve beraberlik zeminimiz daha fazla güçlendi. Alevi vatandaşlarımızı hedef alıp ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef almaya çalışan bu alçak zihniyete karşın 'Bir olalım, iri olalım, hep birlikte Türkiye olalım' şiarıyla yolumuza devam edeceğiz. Çanakkale ruhunu nasıl 15 Temmuz günü yeşertmiş isek bugün yeniden bu hainlere ve fitnecilere karşı yeşertip ülkemizin huzuru ve refahı için elimizden geleni yapacağız. Provokasyon yaratmak için uğraşan bu alçakların birde gölgeleri var tabi. İşte bugün görüyoruz bu hain ve alçak niyetli saldırıyı siyasetlerine meze yapıp Alevi vatandaşlarımız üzerinden bir sömürü düzeni yaratmak istiyorlar buna da müsaade etmeyeceğiz. Alevilere Defol diyen zihniyet iyi bilsin ki bu ülkeden biri defolup gidecekse o da bu ülkeyi bölmek isteyen hainlerdir, kardeşliğimizi zedelemek isteyen alçaklardır."
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tunceli'de 24 öğretmene İspanya seyahati