AK Parti'nin yeni İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye partililerden ilgi

AK Parti'nin yeni İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye partililerden ilgi

AK Parti'nin yeni İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye partililerden ilgi

17 Nisan 2019, Çarşamba 20:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sürekli: Seçim sloganımız gibi gönüllere girmemiz lazım

İZMİR'de, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP'de olan Bayındır ve Bergama ilçelerinin kazanılıp Torbalı, Ödemiş, Menderes, Kemalpaşa ile Selçuk'ta ise başkanlığın CHP'ye geçmesinin ardından istifa eden Aydın Şengül'ün yerine AK Parti İl Başkanı olarak atanan Kerem Ali Sürekli, partililerle buluştu. Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdiğini söyleyerek başlayan Sürekli, "Bu seçimlerdeki sloganımız var ya 'gönüllere girmek.' Halkımızın gönlüne girmek zorundayız. Girdikten sonra da kalıcı bir yer edinmek zorundayız. Bundan sonra teşkilatımızın gönlüne girmek ve orada kalıcı olmak zorundayım" dedi.

Yerel seçimlerin tamamlanmasından sonra Ankara'ya gidip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen AK Parti İzmir eski İl Başkanı Aydın Şengül, görevinden istifa etti. Geçen pazar günü yapılan parti içi temayül yoklamasından sonra geçmiş dönem milletvekillerinden Kerem Ali Sürekli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İzmir'in yeni il başkanı olarak atandı. Görevi devraldıktan sonra İzmir'e dönen Sürekli, ilk olarak partisinin İl binası önünde toplanan partililerle bir araya geldi. Burada meşalelerle karşılanan Sürekli, kurulan platform üzerinden partililere seslendi. Sözlerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını getirdiğini söyleyerek başlayan Kerem Ali Sürekli, "Dün gece itibariyle sayın Cumhurbaşkanımız il başkanlığı görevini bizlere tevdi etti. Bana burada şunu söyledi, 'Şimdi gidip 2023 - 2024 seçimleri için çalışacaksınız. Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacaksınız' dedi. Biz bir aileyiz. AK Parti ailesiyiz. 2023 yılına yürürken Cumhurbaşkanımızın emir buyurduğu gibi durmadan çalışacağız. Seçim yarınmış gibi çalışacağız. Olayın sırrı bu. Üç yıl Karşıyaka ilçe başkanlığı yaptım. Önemli çalışmalar yaptım. Hepinizi tanıyorum. Sıkıntıları biliyorum. Bu seçimlerdeki sloganımız var ya 'gönüllere girmek.' Halkımızın gönlüne girmek zorundayız. Girdikten sonra da kalıcı bir yer edinmek zorundayız. Bundan sonra teşkilatımızın gönlüne girmek ve orada kalıcı olmak zorundayım. 24 Haziran'da milletvekilliği görevim bittikten sonra sizlerin ilginiz alakanız kesilmedi. Allah razı olsun. Birbirimize kenetlenmek zorundayız. Safları sıklaştırmak zorundayız. Bu seçim döneminde söyledik, beka dedik. Millet hakikaten ülkesine sahip çıktı. Bize yüzde 52 oy verdi. İzmir'de yüzde 39'a varan oy aldık. Hedefimiz bu muydu? Değildi. Hedefimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni almaktı. Çalışmaya devam edeceğiz. Bir gereğini yapacağız. Zafer cenabı Allah'ındır" dedi.

'17 YIL ÖNCE ŞEREFLİ YOLCULUĞA BAŞLADIK'

AK Parti olarak 'Halka hizmet, Hakk'a hizmettir' sözüyle, tam 17 yıl önce şerefli yolculuğa başladıklarını söyleyen Kerem Ali Sürekli şöyle devam etti:

"Ben de içinizden gelen bir kardeşiniz olarak, kurucu teşkilat başkanlığından meclis üyeliğine, ilçe başkanlığından milletvekilliğine kadar birçok farklı görevde bulundum. Bu kutlu davanın yılmaz bekçisi olarak, hangi görev verilirse verilsin layıkıyla yerine getirmek için çalıştım. Tüm bunları yaparken, en büyük destekçimiz de canla başla çalışan, her daim bizimle olan siz değerli teşkilat mensuplarımız oldu. Elbette içimde büyük bir heyecan var, aynı zamanda sorumluluğu çok ağır olan bir görev üstlendiğimin de farkındayım. Böylesine şerefli ve kutsal bir görevi en iyi şekilde yerine getirmek, sizlerin güvenini boşa çıkarmamak için var gücümle çalışacağımızdan asla şüpheniz olmasın. AK Parti olarak, kurulduğumuzdan günden bu yana birçok badire atlattık. Ne kapatma davası ne hain darbe girişimi ne de kapalı kapılar ardında yapılan kirli planlar, bizi yolumuzdan döndürmedi. Partimizi el birliğiyle ayakta tuttuk ve bugünlere getirdik. Elbette bunda, İzmir'de görev yapmış tüm yöneticilerimizin ve cefakar teşkilat mensuplarımızın da payı var. Bu vesileyle geçtiğimiz dönemlerde yöneticilik görevini üstlenen tüm arkadaşlarıma teşekkürü bir kez daha borç biliyorum. Bugün, yepyeni bir göreve hep birlikte merhaba' diyoruz."

'HIZLI BİR YAPILANMAYA GİDECEĞİZ'

Bundan sonra hızlı bir yapılanmaya gideceklerini de vurgulayan Kerem Ali Sürekli, "En kısa sürede yönetimimizi oluşturacağız. Teşkilatımızın içinden gelen, bugüne kadar alın teri dökerek partimize büyük katkı sağlamış isimlerle yola çıkarak. önümüzdeki seçim için güçlü bir yapılanmayı şimdiden sağlamış olacağız. Yönetimi belirlerken, ben yaptım oldu mantığıyla değil, karşılıklı istişare ile hareket edeceğiz. Milletvekillerimiz ve sizlerin görüşleri doğrultusunda adım atacağız. Şimdi kuracağımız kadro, bizi dört yıl sonraki seçimlerde başarıya ulaştıracak kadro olacaktır. Çok sevdiğimiz İzmir'in, hepimizin gönlünde ayrı bir yeri var. İzmir bizim evimiz, umudumuz, yarınımız. Çocuklarımızın, torunlarımızın, hepimizin geleceği bu şehirde. Farklı bölgelerde bulunsak da hepimizin hayali daha iyi, sorunlarından arınmış bir İzmir'de yaşamak. Bu amaçla son yerel seçimde çok çalıştık, teşkilat olarak elimizden geleni yaptık" dedi.

'GERİLİM SİYASETİMİZ OLMAYACAK'

Seçimlerde istedikleri başarıya ulaşamadıklarını yineleyen Kerem Ali Sürekli, "Elbette ben dahil, hepimizin eksik yaptığı şeyler olabilir. Bunların sorgusunu kendi içimizde yapacağız, ancak unutulmamalı ki artık seçim bitti. İzmir, tercihini yaptı ve gerekeni söyledi. Bundan sonra bize düşen de İzmir'e yönelik verilen sözlerin takipçisi olmak, şehrimizin menfaatine olan her durumda elimizi taşın altına koymaktır. Kavga ve çatışma ortamından beslenen, gerilim üzerinden siyasi rant sağlama peşinde olan bir anlayışımız hiçbir zaman olmadı ve olmayacak. Sarf ettiğimiz her söz, attığımız her adım kişilerin değil, İzmir'in çıkarları doğrultusunda olacak. Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, şimdiden önümüzdeki seçimlere hazırlanacağız. Emin olun başarıya ulaşarak, bir sonraki seçimde İzmir'in tarihine geçeceğiz. Sözlerime son vermeden önce, hayatım boyunca unutamayacağım, içimde bambaşka bir heyecan ve mutluluğun olduğu bugünde, beni yalnız bırakmadığınız için hepinize minnettarım" diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Şeyh Edebali'nin şiirini de okuyan Kerem Ali Sürekli, yanında olan eşi Fidan Gül Sürekli ve oğlu Furkan Sürekli'yle de kendisine verdikleri destek için teşekkür etti.

Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir'in 30 ilçesinde sokak hayvanlarına mama