Akademik personel alınacak

Akademik personel alınacak

Diyarbakır-Dicle, Antalya-Akdeniz ve Denizli-Pamukkale Üniversitesi rektörlükleri, çeşitli okullarda istihdam edilmek üzere profesör, doçent ve yardımcı doçent alacak.

26 Mayıs 2011, Perşembe 15:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü devamlı statüye göre 19 profesör ve 20 doçent alımında bulunacak. Adaylar müracaatlarını 15 gün içinde Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen yapacak.

Öğretim üyelerinin görev yapacağı okullar ve sayıları şöyle: "Tıp fakültesi: Temel, dahili ve cerrahi tıp bilimleri (7 profesör, 9 doçent) Ziraat fakültesi: Zootekni, tarla bitkileri (2 profesör) Fen fakültesi: Uzay bilimleri ve teknolojisi (1 doçent) Edebiyat fakültesi: Batı dilleri ve edebiyatları, sosyoloji (2 profesör) İktisadi ve idari bilimleri fakültesi: İşletme, ekonometri (2 doçent, 1 profesör) Mühendislik fakültesi: Malzeme bilimi ve mühendisliği, eğitim bilimleri (1 profesör, 3 doçent) Hukuk fakültesi: Özel hukuk, kamu hukuku (2 profesör) İletişim fakültesi: Radyo, televizyon, sinema (1 doçent) Su ürünleri fakültesi: Su ürünleri yetiştiriciliği, su ürünleri Av.ve İşl.Tek. (1 profesör, 1 doçent) Diş hekimliği fakültesi: Klinik bilimler (2 profesör, 2 doçent) Antalya Sağlık Yüksek Okulu: Hemşirelik (1 doçent)’

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü daimi statüde 33 profesör ve 54 doçent alımında bulunacak. Adaylar başvurularını 15 gün içerisinde Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’ne yapacak.

İstihdam edilecek öğretim üyelerinin görev yapacağı okullar şunlar: "Eğitim fakültesi: Türkçe eğitimi ve ilköğretim (1 profesör, 8 doçent) Fen edebiyat fakültesi: Batı dilleri ve edebiyatı, biyoloji, kimya, Türk Dili ve Edebiyatı, felsefe, fizik, matematik, sosyoloji, tarih (6 profesör, 16 doçent) İktisadi ve idari bilimler fakültesi: İşletme, iktisat, siyaset bilimi ve kamu yönetimi (2 profesör, 4 doçent) Mühendislik fakültesi: Makine, bilgisayar, elektrik-elektronik, gıda, inşaat ve jeoloji mühendisliği (1 profesör, 8 doçent) Tıp fakültesi: Temel, dahili ve cerrahi tıp bilimleri (23 profesör, 12 doçent) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu: 2 doçent Deniz Meslek Yüksekokulu: Teknik program (2 doçent) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: (2 doçent)"

DİCLE ÜNİVERSİTESİ

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü 13 doçent, 30 yardımcı doçent alımında bulunacak. Adaylar başvurularını 15 gün içinde Dicle Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına şahsen yapacak. Posta ile yapılacak olan müracaatlar kabul edilmeyecek. Geniş bilgi üniversitenin www.dicle.edu.tr adresinden temin edilebilecek.

Öğretim üyelerinin istihdam edileceği okullar şöyle: "Tıp fakültesi: Dahili, cerrahi tıp bilimleri (2 doçent,21 yardımcı doçent), Ziraat fakültesi: Bitki koruma (1 doçent, 1 yardımcı doçent) Mühendislik fakültesi: Maden işletme, inşaat mühendisliği (1 doçent, 1 yardımcı doçent) Mimarlık fakültesi: Mimarlık (1 doçent) Atatürk Sağlık Yüksek Okulu: Tıbbi hizmetler ve teknikler (1 yardımcı doçent) Hukuk fakültesi: (1 yardımcı doçent) Fen fakültesi: Kimya, biyoloji, (2 doçent) Edebiyat fakültesi: Çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları, felsefe (2 yardımcı doçent) Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi: Orta öğretim sosyal alanlar eğitimi, bilgisayar ve öğretim, teknoloji eğitimi, ortaöğretim ve fen, matematik alanlar, eğitimi orta öğretim ve fen, matematik, güzel sanatlar eğitimi, eğitim bilimleri (5 doçent, 2 yardımcı doçent) İktisadi ve idari bilimleri fakültesi: Kamu yönetimi (1 yardımcı doçent) Veteriner fakültesi: Temel bilimler (doçent)"

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ HEMŞİRE VE EBE ALACAK

Bu arada Sivas’ta bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesinde görevlendirilmek üzere 10 sağlık personeli alacak. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli 9 hemşire, 1 ebe alınacak. İstihdam edilecek hemşirelerde, hemşirelik lisans programından, ebelerde ise ebelik lisans programından mezun olmaları şartı aranacak. Müracaatlar 15 gün içinde, Personel Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacak. Posta ve internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fitness’a fahiş zam! Binlerce müşteri şikayette bulundu