Akademisyen çifti bu iddialar ayırdı

Akademisyen çifti bu iddialar ayırdı

Doç. Ayşegül M., Amerikalı akademisyen eşi Ryan W.'nin öğrencisiyle birlikte olduğunu öne sürüp boşanma davası açtı. İddiaları reddeden Ryan W. 100 bin lira tazminata mahkum edildi

12 Temmuz 2016, Salı 07:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Habertürk Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre, akademisyen çiftin 11 yıllık evliliği, ‘cinsellik’ davasıyla bitti.

Dava dosyasındaki bilgilere göre boşanmaya giden olaylar şöyle gelişti: Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşegül M. (40) ile Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Ryan W. (40) Amerika’da tanıştı. 2005’te evlenen çiftin 2 çocuğu oldu. Ancak evlilik son dönemde çatırdamaya başladı.

Ayşegül M., İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak eşini sadakatsizlik ve fiziksel-psikolojik şiddetle suçladı.

''VÜCUT GELİŞTİRİP DÖVME YAPTIRMAYA BAŞLADI''

Ryan W.’nin son yıllarda vücut geliştirmeye, dövme yaptırmaya ve cinselliğe aşırı ilgi gösterdiğini öne süren Ayşegül M., sosyal paylaşım sitelerinde de bu tarz paylaşımlar yaptığını iddia etti.

CİNSELLİK DERSİ

Eşini kız öğrencileriyle alkol alarak baş başa vakit geçirmekle suçlayan Ayşegül M.’nin iddiasına göre, 2012’de bir üniversitede Human Sexuality (İnsan Cinselliği) dersi vermeye başlayan Amerikalı öğretim üyesi, seviyesizce konuşmalar yapıp Facebook’ta da bu tarz paylaşımlar yapınca ders kaldırıldı.

''TINDER ÜZERİNDEN KADINLARLA YAZIŞIYORDU''

Ryan W.’nin flört uygulaması Tinder üzerinden de kadınlarla yazıştığını anlatan Ayşegül M., bir tartışmalarının ardından da öğrencisinin evine yerleştiğini öne sürüp soluğu mahkemede aldı.

''CİNSELLİK DERSİ NEDENİYLE ÇALIŞMALAR YAPIYORDUM''

Eşinin ispatı olmayan iddialarla kendisini suçladığını kaydeden Ryan W. ise, cinsellik dersi nedeniyle bu konuda çalışmalar yaptığını, cinsel içeriğin her gün içinde olduğu bir dal olduğunu belirtti. Sosyal medyada insanlarla ilişki kurmaya çalışan biri olarak gösterilmeye çalışıldığını belirten öğretim üyesi, bu yüzden üniversiteden de bir uyarı almadığını söyledi.

''SEVGİLİ DEĞİL ÖĞRENCİ''

Sevgilisi olduğu iddia edilen öğrenci S.K. ile aylar süren pek çok projede görevlendirildiğini anlatan Ryan W., çalışma hayatında bir arkadaşlık geliştiğini, bunun normal olduğunu savundu.

Dövme ve spor alışkanlıklarının dahi kusur olarak gösterilmeye çalışıldığını belirten Ryan W., davanın reddini istedi. Çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, Ryan W.’yi kusurlu bularak 700 bin TL isteyen Ayşegül M.’ye 100 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mantı gününde koronavirüs şoku! 8 daire karantinaya alındı