Akbank Caz Festivali başlıyor

Akbank 19. Caz Festivali, Yunan piyanist Vassilis Tsabropoulos'un Aya İrini Müzesi'nde yarın vereceği konserle başlayacak

14 Ekim 2009, Çarşamba 13:32
A A

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen festivalin, "Şehrin Caz Hali" sloganıyla hazırladığı program, 25 Ekim tarihine kadar sürecek. Etkinlikler, Aya İrini Müzesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Babylon, Ghetto, The Seed, Akbank Sanat, Roxy, Asitane, Kampüste Caz, Akbank Sanat Kafe gerçekleştirilecek.

Norveçli gitarist Terje Rypdal ve piyanist Ketil Bjornstad, Akbank Caz Festivali kapsamında bir araya gelecek. İkili, 16 Ekim'de Aya İrini Müzesi’nde konser verecek. Cemal Reşit Rey Konser Salonu, 1956’da yayınladığı ilk albümü "Jazz Advance" ile avangart cazın öncüsü konumuna gelen piyanist Cecil Taylor’u 22 Ekim'de ağırlayacak.

OXLEY BÜYÜLEYECEK
Vurmalı çalgılar ustası Tony Oxley ile sahne alacak olan sanatçı, müziğini tiyatro ve şiir ile sarıp sarmaladığı, en ince ayrıntıların üzerinde alabildiğine titizlikle durduğu etkileyici bir performans sergileyecek.

Saksafoncu Joe Lovano, piyanoda James Weidman, basta Esperanza Spalding, davulda Francisco Mela ve Otis Brown ile 23 Ekim'de, perküsyonist, piyanist ve besteci Marilyn Mazur ve Kamerun kökenli dünyaca ünlü bas sanatçısı Richard Bona 24 Ekim'de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sevenleriyle buluşacak.

CAZLI BRUNCH
Akbank 19. Caz Festivali kapsamında ilk kez "Cazlı Brunch" yapılacak. Osmanlı Saray mutfağı konusunda uzman Asitane Restoran’ın bahçesinde gerçekleştirilecek brunchın konuğu, Türkiye’nin genç kuşak caz gruplarından EVO Trio olacak.

Etkinlik sırasında Kariye Müzesi de ziyaret edilebilecek. 18-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek konser, brunch ve müze gezisi ücreti kişi başı 50 lira olarak belirlendi. Akbank Caz Festivali kapsamında atölye çalışmaları ve paneller de düzenlenecek.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.